Вирок для мадридських терористів

У Мадриді оголосили вироки терористам, що організували теракт у мадридських електричках 2004 року, в якому загинула 191 людина.

мадрид
spiegel.de
Підозрювані у теракті в Мадриді.
У Мадриді оголосили вироки терористам і їхнім посібникам, що організували теракт у мадридських електричках 11 березня 2004 року, внаслідок чого загинула 191 людина й 1841 мешканець іспанської столиці дістав поранення різного ступеня тяжкості.

Визнано винними в скоєнні теракту та засуджено до найдовших термінів ув’язнення - до 30 років - марокканців Джамала Зугама й Отмана ель-Гнауі, а також головного посібника терористів, що надав їм вибухівку, іспанця Еміліо Суареса Трасорраса (Emilio Suarez Trashorras).

Теракт було скоєно в чотирьох приміських потягах іспанської столиці, де терористи розмістили 13 рюкзаків з украденим на шахті промисловим динамітом марки "Goma 2 Eco", висадженим тут за допомогою мобільних телефонів.

Безпосередньо в теракті, як випливає з матеріалів слідства, брало участь 12 людей – вихідців із країн Північної Африки. Проте сім учасників наклали на себе руки на початку квітня 2004 року, коли їх оточив поліцейський спецназ на конспіративній квартирі в мадридському передмісті Леганес. Один сховався, а потім загинув в Іраку, а ще один - Дауд Ухнан - дотепер десь переховується.

Чотирьох з 28 звинувачених, серед них, як припускали, головного натхненника теракту, уродженця Єгипту Рабея Османа виправдали. Ще з двох підсудних - марокканців Хассана ель-Хаскі та Юзефа Белхаджа знято звинувачення в "духовному керівництві терактом", і їх засуджено на 12 років лише за членство в терористичній організації, а марокканця Рафа Зух’єра засуджено до 10 років за участь у продажу динаміту - з нього зняли звинувачення в тероризмі.

Більшість зі звинувачених одержала від 3 до 12 років в'язниці за пособництво в скоєнні теракту.

Вирок зачитав голова суду Хав’єр Гомес Бермудес (Javier Gomez Bermudez). Засідання транслювали в прямому ефірі по радіо й телебаченню.

Судовий процес над учасниками теракту за участю 650 свідків проходив з 15 лютого по 2 липня 2007 року в павільйоні Національної судової палати Іспанії в лісопарковій зоні Мадрида "Каса-дель-Кампо", побудованому кілька років тому спеціально для гучних процесів.

Тут само, після декількох місяців, як і передбачено іспанським законодавством, було зачитано вирок.

Сам процес був украй політичним: опозиційна Народна партія проводила паралельне розслідування в спробі довести, ніби до нападів причетна сепаратистська організація басків ЕТА.

Через три дні після нападів в Іспанії відбулися загальні вибори, внаслідок яких Народна партія втратила владу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: