Вирок Ходорковському дочитають до кінця року

Захист Михайла Ходорковського вважає, що вирок його підопічному прочитають за 4 дні: суддя виголошує вирок скоромовкою, практично не роблячи пауз.

Захист екс-глави ЮКОСа Михайла Ходорковського, обвинуваченого в розкраданні понад 200 мільйонів тонн нафти і відмивання виручки з її продажу, вважає, що вирок у його справі буде дочитаний в цьому році.

27 грудня суд почав оголошення вироку у другій справі Ходорковського і Лебедєва, звинувачених у розкраданні акцій Східної нафтової компанії (ВНК), розкраданні нафти у "дочок" ЮКОСа і відмиванні грошових коштів з її продажу. На початку оголошення суддя Віктор Данилкін повідомив, що вирок обвинувачувальний.

Адвокати зазначили, що суддя, який наразі зачитав близько 100 сторінок вироку, слово в слово повторює обвинучувальний висновок, виголошує вирок скоромовкою, практично не роблячи пауз.

"Безумовно, читання вироку завершиться в цьому році. У мене є відчуття, що його текст становить 250-300 листів і написаний 14-м шрифтом з полуторним інтервалом. Я вважаю, що він впорається за чотири дні", - сказав адвокат екс-голови ЮКОСа Юрій Шмідт.

У той же час інший адвокат Ходорковського Карина Москаленко не виключила, що підсудні, адвокати, прокурори і журналісти "зустрінуть бій Курантів прямо тут".

Вона пояснила, що текст, який в даний час оголошує Данілкін, є кліше обвинувачувального висновку, який складається з 14 томів.

Як зазначає РІА "Новости", згідно з першими даними про швидкість читання вироку екс-керівникам ЮКОСу Михайлу Ходорковському та Платону Лебедєву. Суддя Данілкін не встигне оголосити весь вирок до Нового року.

За перші 2,5 години читання вироку Данілкін прочитав 80 аркушів. У кожному томі висновків, яких всього 14, міститься приблизно по 300 аркушів. Таким чином, швидкість читання Данілкіна становить приблизно 1,8 сторінок на хвилину.

Це означає, що на оголошення вироку в повному обсязі Данілкіну треба затратити 39-40 годин, які будуть витрачені на безперервне читання без урахування перерв і пауз в роботі, тобто, не менше робочого тижня.

Самі підсудні вже втратили інтерес до вироку. Перші півтори години вони уважно слухали суддю, а деякі твердження викликали у них сміх. Також Ходорковський і Лебедєв робили якісь нотатки і передавали їх своїм захисникам. Однак потім Лебедєв почав читати книгу Гарднера, а Ходорковський, схрестивши руки на грудях, - розглядати публіку в залі.

Читайте також:

Адвокати Ходорковського і Лебедєва оскаржать вирок

Ходорковського і Лебедєва визнали винними

У Росії запропонували "обміняти Путіна на Ходорковського"

ВідеоСуд почав оголошувати вирок Ходорковську і Лебедєву

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: