Віртуальна шпигунка "розколола" найсекретніші відомства США

Під вигаданим ім’ям американський консультант з безпеки легко дізнавався конфіденційну інформацію від працівників секретних відомств.

Співробітники режимних установ і фірм у США легко видають конфіденційну інформацію вигаданій жінці. Їх уразливість виявив консультант з безпеки Томас Райан, відкривши в соціальній мережі для професіоналів LinkedIn профіль від імені якоїсь 25-річної Робін Сейдж.

Менш ніж за місяць вона завела 300 з гаком друзів серед фахівців з безпеки, військових та співробітників розвід служб.

Серед її знайомих були співробітники апарату найвисокопоставленішого військового країни - голови Об'єднаного комітету начальників штабів, співробітники NRO, найсекретнішої з численних спецслужб США, що займається супутниками-шпигунами, високий чиновник із служби розвідки Корпусу морської піхоти, керівник апарату конгресмена, кілька керівних працівників військово- промислових корпорацій, включаючи Lockheed Martin і Northrop Grumman.

Друзі міс Сейдж пропонували їй взяти участь у конференції з безпеки приватного сектора, почитати важливу технічну документацію NASA, запрошували на роботу або вечерю. Багато знайомих міс Сейдж розміщували у себе на сторінках особисті дані, включаючи домашню адресу та сімейні фотографії.

Один солдат, який служить в лавах обмеженого контингенту НАТО в Афганістані, розмістив фотографію, де він зображений при патрулюванні, з вказівкою точних координат цього місця. Підрядник, що працює на NRO, опублікував секретні питання, що дозволяють відновити пароль до його електронної поштової скриньки.
За словами автора експерименту, "це серйозне порушення правил оперативної та особистої безпеки". Він зізнався, що був вражений успіхом своєї "акції", особливо враховуючи, що всі дані дівчини "були кричуще фальшивими".

Так, вона стверджувала, що 10 років працює у сфері комп'ютерної безпеки (тобто з 15 років) на посаді "аналітика кібернетичного" в "Мережі військового командуванні ВМС США" (таке відомство дійсно існує, але такої посади в його штатному розписі немає). Та й її ім'я збігається з назвою щорічних навчань, що проводяться американським спецназом, що можна було б з'ясувати за дві секунди у Google.

Крім того, з фото, які він взяв з любительського фотосайту, було ясно, що вона іноземка. Щоправда, деякі з тих, з ким намагалася познайомитися віртуальна Сейдж, помітили фальшивку й намагалися прийняти прості заходи обережності, деякі навіть помітили, що її сторінка у всіх мережах з'явилася менше місяця тому.

Одні набирали вказаний нею номер телефону, інші просили її написати їм по електронній пошті з робочої адреси, щоб переконатися, що відправляються їй електронні листи справді приходять з сервера, що належить армійському командуванню. Деякі шукали її ім'я в списку випускників Массачусетського інституту технології, який вона нібито закінчила.

Проте ніхто з них не попередив інших, а висловлені ними сумніви в достовірності її даних не відвернули інших від знайомства з нею.

"Єдиними агентствами, з якими не вдалося встановити контакти, були ФБР і ЦРУ", - визнав Райан.

Читайте також:

США втратили єдиного цінного агента з російської шпигунської мережі

73-річного ветерана Держдепу США засудили довічно за шпигунство на користь Куби

Один з переданих США "шпигунів" сидів за хабар тюремникам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: