Вірус кишкової палички знайшли у нідерландських буряках

Бактерію E.coli виявили у буряках в Нідерландах. Однак експерти стверджують, що цей штам відрізняється від смертельного вірусу, який охопив Європу.

У буряках, які вирощують на одній з ферм у Нідерландах, виявили вірус кишкової палички E.coli.

Нідерландська влада вже заборонила реалізацію цього овочу. Однак експерти, які проводили дослідження, підкреслили, що виявлений ​​в буряках різновид кишкової палички відрізняється від штаму E.сoli, жертвами якого у Європі стали вже 28 людей.

Тим часом кількість хворих на небезпечну інфекцію, яка охопила 12 країн, досягла 2,9 тис. осіб. Мешканцям Німеччини, звідки почала поширюватися хвороба, влада як і раніше не рекомендує вживати в їжу сирі помідори, огірки та салатні листя.

Однак джерело спалаху досі не вдається визначити. Спочатку передбачалося, що переносником небезпечних бактерій стали салатні огірки з Іспанії, але це припущення не підтвердилося. Потім фахівці заявили, що джерелом інфекції могла стати пророщена соя, але і цю інформацію фахівці спростували.

Тим часом лікарі зафіксували, що розвиток захворюваності йде на спад. В останні дні пункти швидкої допомоги реєструють усе менше пацієнтів з відповідними симптомами.

Інфекцію викликає так звана ентерогеморагічна бактерія Escherichia coli (кишкова паличка). Бактерія E.coli часто присутня в кишечнику людей і теплокровних тварин. Більшість її штамів нешкідливі, але деякі штами можуть викликати важкі хвороби харчового походження. Симптоми хвороб - кривава діарея, жар і блювота.

Мутований штам бактерії O104:H4, через який в Німеччині вмирають люди, раніше не був відомий, він стійкий до багатьох антибіотиків.

Читайте також:

Небезпечна кишкова інфекція дісталася вже до Грузії, Єгипту та Франції

У Європі заявляють про можливу епідемію небезпечної кишкової інфекції

МОЗ Німеччини порадив німцям відмовитись від огірків, помідорів і салату

Розшифровано геном збудника смертоносної інфекції у Німеччині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: