Віряни РПЦ скаржаться, що почуваються "розмінною монетою" через розрив стосунків з Константинополем

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Віряни створили петицію, в якій закликають РПЦ не розривати стосунки з Вселенським патріархом.

Парафіяни Російської православної церкви і Російської архієпископії у складі Константинопольського Патріахату звернулися до патріарха Кирила з проханням скасувати рішення Священного Синоду про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським Патріархатом.

Текст опублікований у вигляді петиції на сайті Change.org. З цією ініціативою виступив журналіст і громадський діяч, колишній редактор "Журналу Московської Патріархії" Сергій Чапнін.

У зверненні йдеться про те, що віряни "з тривогою і здивуванням" сприйняли новину про припинення поминання імені Вселенського патріарха Варфоломія за літургією, а ще більше їх засмутило рішення про розрив євхаристійного спілкування.

"Ми уважно ознайомилися з розлогим поясненням цього рішення, але не можемо вважати його задовільним. Ми знову не змогли побачити євангельської мотивації у цих діях. Молимо Вас, не робіть священиків і мирян розмінною монетою у Ваших політичних суперечках з патріархом Варфоломієм!" - йдеться у зверненні.

Автори вважають, що рішення Константинопольського патріарха не спрямовані проти РПЦ і наполягають, що церкви незалежних держав, і насамперед України, у повній відповідності з православною традицією можуть претендувати на автокефальний статус.

У тексті також йдеться про те, що справжня причина відчуження України від Росії - це війна на Донбасі, яка відбувається за військовою та фінансовою підтримкою Росії. 

Російське видання Znak наводить позицію автора петиції Чапніна, який не впевнений, що петиція здатна вплинути на подальші рішення Московського Патріархату. Проте, на його думку, заклик у будь-якому разі буде почутий. "Практики перегляду прийнятих рішень у Московського Патріарха немає. Однак нам важливо озвучити, що є не згодні з позицією Священного Синоду", - каже він.

За словами Чапніна, наслідком рішення Синоду може стати "хвиля мирянської непокори": люди продовжать причащатися в храмах Константинопольського Патріархату, адже він зі свого боку не вводив ніяких заборон для прихожан РПЦ.

ВідеоРПЦ шантажує Єрусалимський патріархат

У РПЦ зробили нову гучну заяву: якщо Єрусалимський патріархат стане на бік Константинополя та дозволить у Храмі Гробу Господнього служити священикам Української церкви, росіяни богослужіння там призупинять. Зрештою, це призведе і до розірвання стосунків РПЦ із Єрусалимською церквою. 

РПЦ шантажує Єрусалимський патріархат

Нагадаємо, 7 вересня Вселенський патріархат призначив своїх екзархів (представників), які представлятимуть Константинополь у Києві - архієпископа Даніеля Памфілона зі Сполучених Штатів та єпископа Іларіона з Едмонтона з Канади.

У Московському патріархаті розцінили призначення константинопольських екзархів в Україні як "безпрецедентне та грубе вторгнення на свою територію" та заявили, що "не залишать це без відповіді".

14 вересня Священий синод РПЦ вирішив припинити участь церкви в роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.

11 жовтня Синод Константинопольського патріархату вирішив продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ стосовно предстоятеля УПЦ КП Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом із тим Патріархія наголосила на неприпустимості майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

У Російській православній церкві, своєю чергою, звинуватили Константинополь у "катастрофічному порушенні" єдності світового православ’я. Там також зазначили, що такими діями Вселенський патріархат "легалізував розкол".

15 жовтня Російська православна церква ухвалила рішення про розрив відносин із Константинопольським патріархатом.

ВідеоЦерковний розкол. Які наслідки для РПЦ матиме розрив зв'язків із Константинополем

Наслідки церковного розриву. Відтепер російські клірики не братимуть участі в спільних літургіях з ієрархами та священиками Вселенського патріархату. А віряни РПЦ не зможуть причащатись і молитися в його храмах, зокрема і на грецькому Афоні. А от благодатний вогонь, який на Великдень привозять із Єрусалима, до російських храмів, найімовірніше, прибуватиме і далі, бо його надає не Константинополь, а Єрусалимський патріарх. 

Церковний розкол. Які наслідки для РПЦ матиме розрив зв'язків із Константинополем

Залиште свій коментар

Вибір редакції