Вісім країн Південної Америки утворили новий політичний блок

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Блок назвали PROSUR.

Лідери восьми країн 22 березня утворили політичний блок з назвою PROSUR для врегулювання венесуельської кризи.

Про це повідомляє інформаційне агентство Xinhuanet.

Президенти та представники з Чилі, Колумбії, Бразилії, Перу, Еквадору, Аргентини, Парагваю і Гайани підписали спільну декларацію про створення "регіонального простору координації та співробітництва".

Авторами ідеї та натхненниками стали Чилі і Колумбія. Лідери цих країн зазначають, що блок PROSUR створений для врегулювання кризи у Венесуелі на противагу блоку UNASUR котрий "вже себе вичерпав".

Документ про створення нового блоку підписали на саміті в чилійській столиці Сантьяго. До Чилі не запросили президента Венесуели Ніколаса Мадуро, натомість там був присутній лідер венесуельської опозиції Хуан Гуайдо. Були також відсутні президент Болівії Ево Моралес - близький союзник Мадуро, і президент Уругваю Табаре Васкес.

За словами організаторів, новий блок буде відкритий для будь-якої держави, незалежно від його ідеології. Він створений для співпраці буквально у всіх сферах - від енергетики та інфраструктури до боротьби зі злочинністю.

Нагадаємо, за час президентства Мадуро Венесуела перетворилась на економічно відсталу державу, в якій придушується свобода слова та опозиція, та потрапила під низку санкцій. На тлі масових заворушень глава парламенту і лідер опозиції країни Хуан Гуайдо оголосив Мадуро "узурпатором", а себе – тимчасовим виконувачем обов'язків президента.

Країни світу розділились у поглядах на те, хто "легітимний" президент Венесуели. 

Тим часом через анонсовані поставки гуманітарної допомоги до Венесуели Мадуро привів до повної бойової готовності армію та перекрив кордони з сусідніми країнами.

Хто визнав Мадуро президентом Венесуели. Інфографіка
ТСН
Хто визнав Мадуро президентом Венесуели. Інфографіка

Залиште свій коментар

Вибір редакції