"Вісімку" не пускають

Німецька поліція застосувала сльозогінний газ проти демонстрантів-антиглобалістів, що кидали в неї каміння.


Нині біля загорожі навколо Гайліґендама, де проходитиме саміт G8, знаходяться тисячі поліціянтів і антиглобалістів. Поліція застосувала проти протестувальників спочатку водомети, а потім і сльозогінний газ. Обидва пропускні пункти закриті, тому що так звані "автономи" - агресивно налаштовані молоді люди з "Чорного блоку", одягнені в усе чорне, кидали в поліцейських на КПП каміння. 

У прес-службі поліцейського підрозділу "Кавала", що забезпечує безпеку під час саміту, РИА Новости повідомили, що, незважаючи на подальші агресивні дії "автономів", "поліціянти прагнуть відокремити мирних демонстрантів (а їх тут більшість) від схильних до насильства. Це їм удається не завжди, оскільки "автономи" наполегливо прагнуть діяти під прикриттям мирних демонстрантів. 

На цей момент дорогу з аеропорту Росток-Лаґе заблоковано, як і інші дороги в напрямку Гайліґендама. На деяких із них антиглобалісти встановили імпровізовані барикади з гілля, а на інших улаштовують „сидячі блокади” – сотні молодих людей сидять на дорозі. 

Водомет у Бад Доберані
Проти демонстрантів, що почали нападати на поліцію, застосовано водомети (Фото: de.news.yahoo.com)

До сльозогінного газу німецька поліція застосувала проти демонстрантів-антіглобалістов водомети. 

За оцінкою поліції, кількість демонстрантів поблизу Гайліґендама, де пройде саміт, зранку збільшилася вдвічі - до десяти тисяч чоловік, повідомив черговий офіцер.
В окремих населених пунктах поблизу зони безпеки демонстранти почали будувати барикади. У Штефенсгаґені будівництво барикад зараз у розпалі, а в Зиверсгаґені поліції вже вдалося розблокувати дорогу. 

Вже зранку ранку демонстранти, що в середу прорвали слабкий поліцейський ланцюг (близько 50 чоловік) біля табору антиглобалістів під Бад Добераном, блокували дорогу від аеропорту Росток-Лаґе до місця проведення саміту "вісімки" в Гайліґендамі.

Тоді демонстранти почали кидати вітки дерев і стовбури на дорогу, що веде від аеропорту до місця проведення саміту, щоби перешкодити проїздові учасників зустрічі.

РИА Новости також повідомляє з посиланням на прес-центр спецпідрозділу "Кавала", що відповідає за порядок у період проведення саміту, що керівництво цього підрозділу заборонило заплановану на ранок четверга демонстрацію правої екстремістській партії НДП в Ростоку.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: