Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Високі технології та нові робочі місця. Китай озвучив плани на найближчі п'ять років

КНР хоче втримати позицію другої економіки світу.

У суботу, 5 березня, прем'єр-міністр Китайської народної республіки Лі Кецян  на урочистому засіданні Всекитайських зборів народних представників окреслив цілі та завдання країни на тринадцяту п'ятирічку - 2016-2020 роки.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Попри зниження темпів економічного зростання, Китай планує зберегти свою позицію  другої економіки світу.

Зростання темпу щорічного росту ВВП складає в межах 6,5-7 відсотків, що дещо нижче за заплановані раніше Пекіном сім відсотків. Частка сектору послуг у складі економіки країни повинна зрости з нинішніх 50,5 відсотків до 56 відсотків. Подужати гальмування економічного зростання влада Китаю планує, зокрема, завдяки збереженню рівня безробіття в містах на рівні нижче 4,5 відсотків, а також створенню в урбанізованих центрах щонайменше десяти мільйонів нових робочих місць щороку.

Окрім того, уряд пообіцяв вжити жорстких заходів для боротьби із забрудненням повітря: прибрати з доріг майже чотири мільйони старих машин з високим рівнем викидів, скоротити частку вироблення енергії шляхом спалення вугілля, а викиди вуглецю скоротити на 18 відсотків. Потужність власних атомних електростанцій Китай хоче збільшити вдвічі, до 58 гігават.

Водночас у своєму виступі Лі майже не згадав обвал китайського фондового ринку минулого літа, а також валютну політику, зокрема, відчутну девальвацію юаня у 2015 році.

Натомість прем'єр оголосив про великі надії на сектор високих технологій, анонсувавши ліквідацію "компаній-зомбі" у металургії та вугільній індустрії. Лі пообіцяв податкове послаблення для технологічних стартапів та промислових розробок. Пекін запланував і масштабні інфраструктурні інвестиції. 120 мільярдів доларів за п'ятирічку вкладуть у побудову залізниць, які з'єднають 80 відсотків найбільших міст КНР, удвічі більше - у розбудову мережі доріг.

Нагадаємо, що Китай підтримав українську пропозицію про створення в доповнення до вже існуючих транзитних маршрутів Транскаспійського транспортного шляху від КНР до Європи через Азербайджан і Казахстан в обхід Росії.

У МЗС Китаю зазначили важливе значення для розвитку Економічного поясу Шовкового шляху вже існуючих вантажних залізничних маршрутів з Китаю в Європу "на базі Транссибірської магістралі і нового євроазіатського трансконтинентального мосту".

Як відомо, 15 січня з Іллічівська відправився демонстраційний рейс контейнерного поїзда за маршрутом Україна - Грузія - Азербайджан - Казахстан - Китай. Маршрут є новим напрямком "Шовкового шляху" і альтернативою, яка дозволить перенаправити вантажопотоки в східному напрямку в обхід території Росії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції