Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Високопоставлений генерал США: Росія може "на випередження" застосувати ядерну зброю

На його думку, таким чином РФ може спробувати здобути силову перевагу під час конфліктів чи криз.

Російські військові стратеги серйозно вивчають можливість застосування ядерної зброї в обмежених військових конфліктах, попередив глава Європейського командування США Кертіс Скапаротті.

Таку заяву високопоставлений американський генерал зробив перед комітетом Палати представників з питань збройних сил, передає російський Голос Америки.

"Я думаю, що це частина російської доктрини і їхнього способу ведення війни, якщо хочете", - вважає Скапаротті, який також є верховним головнокомандувачем силами НАТО в Європі.

Як зазначається, своєю заявою він спростував припущення, що Росія розробляє подібне озброєння винятково для того, щоб викликати тривогу у Пентагону, який планує модернізувати ядерні сили США з урахуванням нових загроз.

Також представники Пентагону вважають, що Росія, яка не може конкурувати з американськими військовими в тривалому конфлікті із застосуванням звичайних видів зброї, роздумує про використання ядерної зброї для швидких перемог над більш слабкими сусідами, перш ніж в справу можуть втрутитися американські війська.

"Ескалація з метою домінування – ось як вони дивляться на це, - заявив Скапаротті законодавцям. - І якщо ви подивитеся на модернізацію їхніх збройних систем сьогодні, то, думаю, ви помітите, як вони можуть використовуватися саме з цією метою під час певної ескалації. Я вважаю, що вони справді розробляються для цього".

Зі Скапаротті погодилася виконувачка обов'язків помічника міністра оборони з питань міжнародної безпеки Кетрін Вілбарджер. Вона зазначила, що китайські військові стратеги розробили аналогічну теорію здобуття перемоги в конфліктах. Обидві країни прагнуть підвести США до складної проблеми.

"Модернізація збройних сил Росії і Китаю, в поєднанні з проблемами, викликаними часом і відстанню, з якими ми стикаємося, надають цим суб'єктам можливість діяти швидко, використовувати те, що зазвичай називають сценарієм факту", - заявила вона.

Вона додала, що у разі задіяння такого сценарію, США опиняться у несприятливій ситуації, а їхня реакція може розглядатися як ескалація конфлікту, що є "вкрай проблематичним розвитком подій під час конфронтації з ядерними державами".

Росія підкріплює цю стратегію активними запасами, що складаються з приблизно 2 тисяч збройових систем, здатних доставляти "нестратегічну", тобто порівняно невелику ядерну зброю, зазначив Скапаротті.

"Російські запаси нестратегічної ядерної зброї викликають занепокоєння, оскільки вони підтримують помилкову переконаність Москви у тому, що обмежене застосування першими ядерної зброї, можливо, малопотужної зброї, дасть Росії силову перевагу в кризах і на більш низьких рівнях конфлікту", - сказав він.

Нагадаємо, у Мюнхені в лютому відбулась щорічна безпекова конференція. За крок від Третьої світової - це короткий, але досить точний підсумок найбільш очікуваних переговорів світових лідерів. На Мюнхенській конференції з безпеки 50 років тому намагалися знайти вихід з так званої "холодної війни" двох великих держав, які погрожували застосувати ядерну зброю. І не хотілось вірити, що вже сьогодні – у новому столітті – ми опинимося у значно небезпечнішій ситуації, бо ядерних гравців тепер у рази більше.

ВідеоАмерика не буде розміщувати в Європі свої наземні ядерні ракети - НАТО

Російські ядерні боєголовки знову загрожують Європі, кажуть в НАТО. А Москва і Вашингтон на порозі нової гонки озброєнь - про це вже попереджають експерти. В Брюссель злітаються міністри оборони країн НАТО - обговорити, як жити в світі і де буде багато російських ракет.

Америка не буде розміщувати в Європі свої наземні ядерні ракети - НАТО

Залиште свій коментар

Вибір редакції