Виставлено на продаж зображення Гітлера, який грає в шахи з Леніним

У Британії продають скандальний малюнок, на якому зображено двох великих диктаторів за шахівницею.

На британський аукціон виставлено зображення Адольфа Гітлера, який грає в шахи з Володимиром Леніним сто років тому. Очікується, що ескіз продадуть щонайменше за 40 тисяч фунтів стерлінгів.

Малюнок було зроблено в 1909 році у столиці Австрії. Найімовірніше, його автором є Емма Ловенштрамм, у якої Гітлер брав уроки малювання. Називається нарис "Партія в шахи: Ленін і Гітлер, Відень, 1909 рік".

Десятиліттями історики сперечалися, чи справді два найвідоміших світових диктатора змагалися один з одним за шахівницею. Так, дослідниця життя Леніна Хелен Раппапорт стверджує, що нарис є не більш ніж фантазією автора.

"У 1909 році Ленін був у Франції і немає жодних доказів, що він приїжджав до Відня", - зазначила вона. За словами Раппапорт, восени Ленін виїхав до Бельгії. Він бував у Відні за рік після цього, однак не провів у місті достатньо часу, щоб зустрітися з Гітлером.

Водночас прихильники іншої точки зору переконані, що в 1900-х роках Ленін і Гітлер мешкали у Відні неподалік один від одного, а будинок викладачки живопису був відомий як місце зустрічей вільних політичних мислителів того часу.

Але основний факт на користь того, що диктатори зустрічалися - була доведена справжність їхніх підписів, зроблених олівцем на зворотному боці нарису.

Разом з картиною з аукціону продадуть шахову дошку і олівці та нариси самого Гітлера.

Читайте також:

Російський олігарх придбав Mercedes Гітлера

Сестра Ніцше зробила його "батьком фашизму"

Водій Гітлера розповів, як спалив тіло фюрера

Ленін помер від сифілісу, який підчепив від паризької повії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: