Витік радіоактивної води на "Фукусімі" зупинити не вдається

Спроба забетонувати тріщину у фундаменті не принесла очікуваного результату, води витікає так багато що бетон не може затвердіти.

Витік радіоактивної води з другого реактора АЕС "Фукусіма-1" триває, незважаючи на спроби компанії-оператора аварійної станції ТЕРСО забетонувати тріщину.

Нагадаємо, 2 квітня у цементному фундаменті другого енергоблоку аварійної японській АЕС "Фукусіма-1" виявили тріщину, через яку радіоактивна вода потрапляє в море.

Спроба забетонувати тріщину не принесла очікуваного результату, води витікає так багато що бетон не може затвердіти.

Як повідомляється, рівень радіаційного випромінювання від води становить 1 тисячу мілізіверт на годину. Роботи із запобігання витоку радіоактивної води почалися о 16:30 в суботу 2 квітня.

Спроби запобігти витоку води продовжаться і в неділю. Для цього ТЕРСО збирається використовувати спеціальний полімер, який поглинає воду.

Крім того, планується відкачати радіоактивну воду з підвалів турбінних відділень енергоблоків 1, 2 і 3 і відновити систему охолодження реакторів. Для цього в реактори подавалася морська вода у великих кількостях, проте пізніше від використання морської води вирішили відмовитися, вважаючи, що вона може призвести до корозії. Тому в реактори за допомогою помпи подається свіжа вода.

Як відомо, причиною витоків радіації зі станції стала серія аварій на енергоблоках, викликаних потужним землетрусом і цунамі 11 березня. Збої в системах охолодження призвели до початку процесу плавлення паливних стрижнів.

Пізніше почала з'являтися інформація про виявлення у низці районів Японії радіоактивних елементів, зокрема, ізотопів йоду і цезію, у повітрі, морській та питній воді, а також в продуктах харчування (зокрема в овочах і молоці).

Читайте також:

На "Фукусімі" почали розпорошувати смолу, яка зупинить поширення радіації (відео)

Ситуація на "Фукусіма-1" погіршується: порушена герметичність на трьох енергоблоках

У Японії молодик увірвався на територію АЕС "Фукусіма-2": на "Фукусіма-1" його не пустили

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: