Витрачають на харчі не більше 20% доходу: скільки платять за продукти європейці

Експерти вирахували, що українці понад половину місячного доходу витрачають на харчі.

Українські ціни доганяють європейські. До прикладу, за молоко доводиться платити більше, ніж у сусідній Польщі.

Це при тому, що зарплати українців лишаються одними з найнижчих у Європі, йдеться у «Сніданку з 1+1».

Ціни в польських супермаркетах: молоко 3,2% жирності 2,20 злотих за 1л (понад 18 гривень), яйця середнього розміру 6 злотих за десяток (близько 50 гривень).

Так, в одному з найдешевших супермаркетів Німеччини, за курятину можна заплатити менше 1 євро. За яйця – 1 євро 30 центів. Рукола обійшлася значно дешевше – менше половини євро - приблизно 15 гривень.

ВідеоУкраїнські ціни доганяють європейські: “Сніданок” порівняв чеки з супермаркетів різних країн

"Сніданок" попросив своїх глядачів з Німеччини, Чехії та Польщі поділитися фото своїх продуктових чеків. За добу пост назбирав кілька сотень коментарів з фотографіями чеків. "Сніданок" теж ходив на продуктовий шопінг у столичному супермаркеті та порівняв вітчизняні ціни на ті ж самі продукти в Іспанії та Польщі. Найдорожчі продукти виявилися в Іспанії. А от у польських маркетах ціни майже такі ж, як у нас. Експерти вирахували – українці понад половину місячного доходу витрачають на харчі. У той час, як європейські країни витрачають не більше 20.

Українські ціни доганяють європейські: “Сніданок” порівняв чеки з супермаркетів різних країн

Утім, не лише ціни варто брати до уваги, а й зарплати громадян.

Експерти вирахували, що українці понад половину місячного доходу витрачають на харчі. У той час, як європейські країни витрачають не більше 20%.

Нагадаємо, від початку тижня в Україні почали стрімко дорожчати овочі борщового набору. Зокрема, морква подорожчала на третину, а буряк – у півтора раза. Капуста виросла у ціні на 50%. Повільніше дорожчають картопля і цибуля. 

Залиште свій коментар