"Витримаємо до Великодня - будемо жити": Лукашенко розповів, що його лякає більше, аніж коронавірус

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Білорусі ретельно контролюють пасажирів, які приїздять з-за кордону.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко закликав громадян не панікувати і не допустити "психозу" через поширення нової коронавірусної інфекції COVID-19. Лукашенко висловив надію, що пік захворюваності вдасться пройти до православного Великодня, яке цього року припадає на 19 квітня.

Про це повідомляє пресслужба білоруського президента.

"Усіляке в житті буває, але головне - не панікувати. Я найбільше боюся, що люди захворіють психозом від того, що відбувається в засобах масової інформації. Від психозу виникнуть всі інші хвороби. Так кажуть і фахівці... Витримаємо до православного Великодня - значить, жити будемо ", - сказав Лукашенко на зустрічі з послом Китаю Цуй Ціміном.

Крім того, Лукашенко наголосив, що в країні наразі зафіксовано відносно не високу кількість інфікованих, оскільки усі, хто приїздять до Білорусі, проходять серйозну перевірку. Особливо ретельно обстежують людей із Італії, Франції та Німеччини.

"Ми визначили країни, які дуже серйозно контролюємо з точки зору приїзду звідти наших людей і громадян, припустимо, Німеччини, Франції, Італії. Адже ми країну не закривали, з жодною країною не закрили кордон. До нас приїздять різні люди, але в аеропорту (здебільшого - це повітряне сполучення) ми дуже серйозно контролюємо тих, хто прибуває до Білорусі ", - сказав Лукашенко.

За його словами, медики в Білорусі, в першу чергу, звертають увагу на людей похилого віку і тих, хто має низку супутніх захворювань, адже вони найвразливіші до вірусів.

"Нам треба не упустити поширення інших хвороб, тому що від коронавірусу у нас ще не загинула жодна людина, а від інших хвороб люди гинуть. Тому я попередив МОЗ, щоб лікарі приділяли велику увагу людям з іншими хворобами", - сказав Лукашенко.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Вибір редакції