Віце-мера Пекіна розстріляють через хабарі

Колишнього віце-мера Пекіна Лю Чжихуа засуджено до страти з відстроченням виконання вироку на два роки за отримання хабарів.

Про це повідомляє Сіньхуа.

Народний суд середньої інстанції міста Хеншуй (провінція Хебей) звинуватив 59-річного Лю Чжихуа в отриманні хабарів у розмірі 6,97 млн юанів (1,02 млн доларів США) під час перебування на посаді віце-мера китайської столиці і голови Комітету з управління Науково-технічним парком Чжунгуаньцунь у 1999-2006 рр.

Суд встановив, що хабарі отримували Лю Чжихуа та його коханка Ван Цзяньжуй. Лю Чжихуа використовував своє службове становище для надання підтримки різним особам в отриманні контрактів, кредитів і підвищення по службі замість "баришу".

Адвокат Лю Чжихуа Мо Шопін сказав, що його клієнт поки не вирішив, чи подаватиме апеляцію та оскаржуватиме рішення суду.

Лю Чжихуа було знято з посади в червні 2006 року і через 6 місяців виключено з Комуністичної партії Китаю.

Лю Чжихуа свого часу обіймав постади начальника Пекінського управління праці, секретаря партійного комітету пекінського району Січен. У 1999 році його було обрано віце-мером Пекіна; він відповідав за будівництво, нерухомість, спорудження спортивних і транспортних об'єктів у місті.

Керівники КНР не раз називали корупцію головною загрозою для країни. До різних покарань за корупцію щорічно засуджується в середньому близько 20 тисяч посадових осіб.

На думку експертів, корупція в Китаї підживлюється зрощенням держави і бізнесу, а також має глибоке історичне коріння, оскільки чиновництво там завжди займало особливе становище і користувалося великими привілеями.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: