Віце-прем'єр Молдови звинуватив РФ в розв'язуванні політичної війни

У загостренні відносин між Молдовою та Румунією, на думку Рошкі, також винна Росія.

Віце-прем'єр Молдавії Юрій Рошка звинуватив Росію в розв'язуванні "війни" проти Молдови. З такою заявою він виступив в інтерв'ю румунській газеті Ziua.

"Росія давно веде проти Молдавії війну. Ми знаходимося у стані війни, хоч і не збройної. Війни інформаційної, економічної та політичної", - сказав він.

У загостренні відносин між Молдовою та Румунією, на думку Рошкі, також винна Росія. В останні роки, нагадаємо, між двома республіками стався цілий ряд конфліктів (пов'язаних, зокрема, із закликами Бухареста повернути Молдавію до складу Румунії). Рошка сам вважає, що "за організацією штучного конфлікту" між двома країнами стоїть Москва.

Юрій Рошка, лідер Християнсько-демократичної народної партії, відомий своїми антиросійський поглядами. У 2003 році, наприклад, він став одним з головних організаторів акцій протесту проти російського плану придністровського врегулювання, учасники яких палили російські прапори і портрети тодішнього президента РФ Володимира Путіна.

Рошка став союзником президента Молдови і лідера правлячої партії комуністів Володимира Вороніна у 2005 році, коли депутати від ХДНП несподівано підтримали Вороніна при голосуванні по кандидатурі президента. Лідер християнських демократів тоді заявив, що має намір боротися разом з комуністами "проти російського імперіалізму".

У квітневих заворушенях 2009 року Рошка звинуватив Росію. Він заявив також, що російські спецслужби планували ліквідувати президента Молдови. Через кілька місяців після цього виступу Воронін призначив Рошку віце-прем'єром, доручивши йому курирувати силові структури. Рішення про призначення антиросійською політика було прийнято незважаючи на те, що сам Воронін декларує дружбу з Росією.

Лідер ХДНП, який зайняв цю посаду, повідомив журналістам, що президент уже пообіцяв зробити його своїм наступником. Пізніше, правда, він зазначив, що його нинішній стан його цілком влаштовує, тому на місце глави держави він не претендує.

Читайте також:


 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: