Віце-президента США зустріли в Сербії як "фашистського покидька"

Під час візиту до Белграду віце-президент США Джо Байден запевнив, що США не наполягає на визнанні Сербією незалежності Косова.

Віце-президент США Джо Байден в середу, 20 травня, приїхав з візитом до Белграда, щоб "встановити здорові відносини" між адміністрацією президента США Барака Обами і сербською владою.

Сербські депутати-ультранаціоналісти зустріли Байдена плакатами "Забирайся, фашистський покидьок!". Вони демонстрували їх перед телекамерами під час прямої трансляції засідання парламенту, а потім розмістили гасла на дошці оголошень і стінах холу будівлі парламенту.

Як відомо, напругу у відносинах країн раніше викликало визнання Сполученими Штатами незалежності Косова. Сам Байден є переконаним прихильником незалежності краю, він також був одним з головних прибічників бомбардування території Сербії в 1999 році.

Утім, після зустрічі з президентом Сербії Борисом Тадічем, на прес-конференції в середу Байден запевнив, що США не наполягає на визнанні Бєлградом незалежності Косова і не вважає це необхідною умовою для членства Сербії в ЄС.

Джо Байден і Борис Тадіч
AFP
Джо Байден (ліворуч) і Борис Тадіч
"Сполучені Штати не очікують - я підкреслюю, не очікують - від Сербії визнання незалежності Косова", - заявив Байден.

"Це не є попередньою умовою, від якої залежать наші відносини або наша підтримка Сербії в її прагненні вступити в Євросоюз", - додав він, підкресливши, що США цілком підтримує амбіції Белграда.

Президент Сербії Борис Тадіч, у свою чергу, заявив, що позиція керівництва країни відносно Косова залишається незмінною.

"Сербія не визнає і ніколи не визнає незалежність Косова. Сербія має повне право захищати свою територіальну цілісність будь-якими мирними, дипломатичними і законними способами", - підкреслив він.

"Проте, попри наші суперечності з приводу Косова, Сербія прагне до якнайкращих партнерських відносин зі Сполученими Штатами, - додав Тадіч. - Зараз у нас є можливість вийти на абсолютно новий рівень взаємин".

Уряд Сербії підсилив заходи безпеки в Белграді на час візиту Байдена. В ході поїздки по Балканському регіону американський віце-президент має намір також відвідати Косово і Боснію.

Читайте також:

В Косово поліція розігнала демонстрацію сербів газом і гранатами

Десята річниця бомбардувань НАТО закінчилася погромами в Белграді

Віце-президент США проговорився про таємний бункер

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: