Виведення військ з Іраку коштуватиме США 156 млрд доларів

Для того, щоб завершити військову операцію в Іраку Сполученим Штатам необхідно 156 мільярдів доларів.

Виведення американських військ з Іраку обійдеться скарбниці США в 156 мільярдів доларів.

За попередньою оцінкою Бюджетного управління Конгресу, саме така сума буде потрібна для завершення іракської операції в період з 2009 по 2014 рік.

Річні витрати будуть поступово скорочуватися: з 69 мільярдів у 2009 році до 500 мільйонів в 2014-му.

За планом адміністрації Барака Обами, до закінчення січневих виборів в Іраку там залишаться приблизно 128 тисяч американських військових. Потім, до кінця серпня 2010 року, чисельність контингенту скоротиться до 50 тисяч або менше.

Раніше командувач американськими силами в Іраку Рей Одієрно говорив, що темпи виведення військ можуть бути прискорені і вже в жовтні чисельність контингенту може скоротитися до 120 тисяч людей.

За американо-іракської домовленості, частини США, що залишилися, будуть надавати підтримку силам безпеки Іраку і повинні бути виведені з країни до кінця 2011 року.

Витрати, заплановані Бюджетним управлінням Конгресу на період з 2012 по 2014 рік, мають переважно піти на ремонт військового спорядження, що повертається до США, або заміну втраченого під час війни.

Названа Бюджетним управлінням Конгресу сума не сильно поступається коштам, що США вже витратили на кампанію в Іраку після її початку в 2003 році. Наприкінці 2008-го було оголошено, що на війну витрачено 687 мільярдів.

Як відомо, наприкінці червня 2009 року американські військові залишили іракські міста і передали їх під контроль місцевої армії. Незабаром після цього уряд Іраку звернувся до влади США з проханням не втручатися в процес залагоджування внутрішніх міжконфесійних конфліктів.

Читайте також:

Військові втрати британських сил в Афганістані перевищили іракські

Списані винищувачі F-16 США передадуть Іраку

В Іраку підірвали американських військових: постраждали 7 людей

Виведення американських військ в Іраку "відсвяткували" терактом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: