Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Рівень загрози піднято до чотирьох із п’яти.

12 січня 2020 року на Філіппінах неподалік столиці Маніли (60 кілометрів на південь від столиці на острові Лусон) прокинувся один з найактивніших в країні вулкан Тааль.

Як повідомляє CNN, внаслідок цього влада країни розпочала "повну евакуацію" майже півмільйона людей біля столиці Маніли, після того, як вулкан викинув попіл на висоту до 14 кілометрів.

Філіппінський інститут вулканології та сейсмології підняв рівень загрози до чотирьох із п’яти, тобто "вибухонебезпечне виверження" може статися в найближчі години чи дні.

"Вулкан насправді не дуже великий - але він вважається одним із найнебезпечніших у світі через кількість людей, які живуть у його безпосередній близькості", - сказав Ерік Клеметті, вулканолог з університету Денісона.

Своєю чергою, Управління ООН з координації гуманітарних питань вимагає "повної евакуації" всіх у радіусі 17 кілометрів навколо вулкана, де проживає понад 450 тис жителів.

Станом на 13 січня понад 16 тис людей перебувають у тимчасових евакуаційних центрах, створених владою. Загальна кількість евакуйованих людей, ймовірно, буде вищою, проте багато людей вирішили залишитися з членами сім'ї та родичами в інших частинах країни.

Для допомоги постраждалим залучено армію: 20 військових машин та 120 членів особового складу. Секретар національної оборони заявив, що у будь-який момент готові залучити вертольоти для евакуації людей.

За словами експертів, лава, яка починає вибухати, небезпечна, але вулканічний попіл є найбільшою небезпекою, оскільки може розповсюджуватися на  сотні кілометрів за годину.

Тааль — активний вулкан на Філіппінах, популярний туристичний об'єкт. Розташований на острові Лусон за 60 км на південь від столиці Філіппін Маніли.

Відео Із кратера небезпечного вулкана на Філіппінах потекла лава: 8 тисяч людей евакуювали

Філіппінський інститут вулканології наголошує, що рівень небезпеки нині сягає 4 з 5 можливих ступенів. Влада вже розпорядилася зачинити школи та урядові установи, закликає туристів і місцевих не наближатися до Тааля і захищати дихальні шляхи масками.  

Із кратера небезпечного вулкана на Філіппінах потекла лава: 8 тисяч людей евакуювали

Залиште свій коментар

Вибір редакції