Виверження вулкана в Ісландії перейшло в нову "гучну" фазу

У новій стадії виверження Ейяфьятлайокудля посилилася магматична активність, видно фонтани лави і чутно гучні звуки вибухів.

Нова фаза виверження вулкана Ейяфьятлайокудль в Ісландії супроводжується гучними звуками вибухів, які можна почути на великій відстані.

За даними фахівців, в останні два дні потужність виверження знизилася, і вулкан став викидати менше попелу. Метеорологи зазначили, що в новій стадії посилилася магматична активність, і вже видно фонтани лави, які викидаються на висоту близько 300 метрів. Але попри сплески, потоків лави поки не зареєстровано.

"Поблизу Ейяфьятлайокудля, особливо на південь і схід від вулкана, чутно потужні звуки вибухів. В'язкість магми вулкана вища, ніж в районі скелі Фіммвердюхаульс, що посилює гучний звуковий ефект, який можна почути на великих відстанях", - повідомили фахівці з метеорологічного агентства Ісландії.

Раніше повідомлялося, що вчені очікують на виверження ще одного вулкана – Катла, який розташований приблизно у 20 кілометрах від Ейяфьятлайокудля.

Вулкан Ейяфьятлайокудль не був активним протягом 200 років і прокинувся у березні поточного року. 14 квітня сталося повторне виверження, в результаті якого утворилася величезна хмара вулканічного попелу.

Хмара закрила більшу частину Європу, викликавши авіаційний колапс. П'ять днів авіасполучення у більшості європейських країн було повністю паралізоване, і почало відновлюватися лише у вівторок, 20 квітня. Станом на 21 квітня практично повністю знято заборону на польоти.

Читайте також:

В Ісландії очікують виверження ще одного вулкана

Вулкан в Ісландії вирішили забетонувати

На Британію рухається нова хмара вулканічного попелу

Вчені склали рейтинг найбільш небезпечних діючих вулканів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: