Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Війна усередині війни: у Ємені союзники по повстанню почали масово вбивати один одного

У боях між хуситами та прихильниками екс-президента загинуло 80 людей.

Близько 80 людей загинуло за чотири дні протистояння між союзниками по повстанню в Ємені – хуситами та прихильниками колишнього президента країни Алі Абдалли Салеха.

Про це повідомляє Al Arabiya.

Збройні сутички у столиці країні – Сані – розпочалися у середу, після того як Салех закликав своїх прихильників повстати проти хуситів і почати перемовини із очолюваною Саудівською Аравією коаліцією, проти якої обидві сторони боролися протягом останніх двох років. Саудівська коаліція схвально відгукнулася на заклик Салеха до примирення.

ВідеоКоаліція завдала авіаудар по Ємену: близько сотні людей постраждали

Керівна партія Ємену "Генеральний Народний Конгрес", яка підтримує екс-президента, звинуватила хуситів у недотриманні перемир'я і розв’язуванні громадянської війни у країні. А повстанці-шиїти, яких підтримує Іран, зі свого боку звинуватили Салеха та його прихильників у зраді і пообіцяли і надалі боротися із Саудівською Аравією.

У середу хусити увійшли до комплексу головної мечеті  і закидали прибічників Салеха гранатами – тоді загинуло 16 людей. Між сторонами спалахнули кровопролитні бої. У суботу екс-президент закликав ворогуючі сторони до перемир’я, і інтенсивність боїв дещо знизилася, хоча місцеві мешканці повідомляють про звуки вибухів та перестрілок на вулицях Сани, пише Reuters.

Екс-президент Ємену Алі Абдалла Салех був скинутий зі своєї посади внаслідок "арабської весни" 2011 року, а до цього очолював країну протягом 33 років. Президентом став Абд-Раббу Мансур Хаді. 2014 року проти нього повстали повстанці з шиїтського руху хуситів, які швидко захопили майже всю територію Ємену і змусили президента та його уряд покинути країну. На боці Мансура Хаді виступила Саудівська Аравія та очолювана нею коаліція, яка зараз налічує близько 40 країн. Вони піддають позиції хуситів та столицю країни Сану бомбардуванням.

Внаслідок війни у Ємені загинули понад 10 тисяч людей, більше 2 мільйонів змушені були покинути свої домівки. Окрім того, війна призвела до спалаху холери у Ємені, яка вразила майже мільйон осіб, та поставила країну на межу голоду.

ВідеоВ Ємені кожні десять хвилин від спалаху холери вмирає дитина віком до п'яти років

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції