Війська Каддафі по черзі захоплюють стратегічні міста, опозиція зазнає поразки

Лівійські повстанці під обстрілом військ полковника Муаммара Каддафі відступили з міста Марса-ель-Брега.

Урядові війська Лівії, вірні Муаммару Каддафі, захопили місто Марса-ель-Брега, опозиція починає зазнавати поразки. Про це повідомляє лівійське телебачення.

"Місто повністю очищене від озброєних бандитів", - йдеться у повідомленні.

"Військове керівництво режиму Каддафі знаходить на хвилі успіхів, досягнутих в останні 48 годин, все більшу впевненість у власних силах", зазначив один з британських фахівців.

Згідно з наявною інформацією, зараз командуванням збройних сил Лівії налагоджена координація піхотних дій, бронетанкових частин з бойовими кораблями і авіацією.

Повідомляється, що режим Каддафі, розвиваючи початковий успіх, приступив до наступу на місто Місурата, що знаходиться в 200 кілометрах на схід від Тріполі .

Західні військові фахівці сумніваються, що опозиція, яка не має в цій частині країни добре озброєних груп, здатна відстояти місто.

Однак той факт, що населення міста сягає 300 тис. осіб значно ускладнить урядовим силам завдання взяття Місураті в короткі сроки.

У результаті, за словами британських експертів, бої за Місураті здатні стати виключно кровопролитними і викликати ще більшу міжнародну ізоляцію режиму Каддафі.

Між тим, як вважають британські військові фахівці, у військових, які зберегли вірність лівійському уряду зараз немає сил для необхідного потенціалу, щоб взяти оплот опозиції - місто Бенгазі.

"До Бенгазі збройним підрозділам належить із заходу пройти близько 300 кілометрів пустелею, на що вони зараз не здатні. При цьому не слід забувати, що в місті проживає близько 1 млн осіб, які готові чинити опір зі зброєю в руках", пише ВВС.

"Оперативна ситуація складається зараз на користь Тріполі", - зауважив британський військовий фахівець.

На його думку, стратегічне завдання нинішніх дій лівійського уряду полягає в тому, щоб встановити контроль над основними об'єктами нафтової промисловості, включаючи родовища, і спробувати ввести економічну блокаду східних районів, що знаходяться під контролем опозиції.

"У першу чергу Тріполі хоче позбавити східні райони електроенергії. Цьому завданню відповідає наступ на Марса-ель-Брегу, де розташована велика електростанція", - відзначає ВВС.

Нагадаємо, 12 березня опозиція повідомила, що лівійський порт Рас-Лануф також перейшов з-під контролю повстанців до військ Муаммара Каддафі.

11 березня глави держав ЄС оголосили, що більше не визнають режим Каддафі легітимним, а опозиційна Національна рада Лівії назвала законним учасником переговорів.

Париж і Лондон заявили, що якщо сили Каддафі застосують хімічну зброю або стануть бомбити мирних громадян, вони залишають за собою право нанести авіаудар по лівійській території.

Ще раніше президент Франції Ніколя Саркозі визнав Національну перехідну раду єдиною законною владою в Лівії.

Читайте також:

Євросоюз визнав лівійську опозицію законною владою в країні

Париж назвав умови нанесення разом з Лондоном авіаударів по Лівії

Танкісти Каддафі розгромили повстанців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: