Війська Каддафі припинять стріляти, щоб дати повстанцям можливість здатися

Влада Лівії запропонувала опозиціонерам скласти зброю, в обмін на це їм обіцяють амністію. Війська Каддафі навіть припинять вогонь задля спокійної капітуляції повстанців.

Прихильники лівійського лідера Муаммара Каддафі в неділю, 20 березня, перервуть бої з повстанцями, щоб ті могли здатися.

Опозиціонерам запропонували скласти зброю, в обмін на це їм обіцяють амністію. У середу, 16 березня, лідери урядових сил оголосили про готовність розгромити повстанців за 48 годин.

Раніше повідомлялося, що сили полковника Каддафі знаходяться на підступах до Бенгазі - основному центру опору опозиції, де знаходиться Національна перехідна рада.

Євросоюз і Ліга Арабських держав визнали її легітимним урядом Лівії. Щодо режиму Каддафі Радою безпеки ООН, Євросоюзом та окремими державами були введені численні санкції, які включають заборону на поставки зброї.

Повідомлення опозиціонерів і урядових джерел про результати боїв останніх днів розходяться. Так, повстанці оголосили про збитий літак збройних сил Лівії і заперечують взяття урядовими військами міст Місурати і Адждабії.

Найближчим часом у Нью-Йорку повинна пройти сесія Радбезу ООН, на якій буде розглянуто питання про введення заборони на польоти над Лівією. Якщо повітряний простір країни буде оголошено закритим, Каддафі втратить можливість використовувати проти повстанців авіацію. На таких заходах наполягала Франція, а також Ліга Арабських держав.

Згідно із записом у блозі французького міністра закордонних справ Алена Жюппе, Франція, Великобританія і Ліван запропонували Раді безпеки ООН резолюцію, що передбачає нанесення точкових ударів по Лівії.

Читайте також:

Каддафі назвав Саркозі божевільним, а Берлусконі зрадником

Каддафі почав відвойовувати захід Лівії: повстанці відігнані до кордону з Тунісом

Підрозділи армії Каддафі вступили в сутички один з одним

Євросоюз визнав лівійську опозицію законною владою в країні

ВідеоВійська Каддафі припинять стріляти, щоб дати повстанцям можливість здатися

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: