Військові на базах НАТО в Прибалтиці та Польщі скаржаться на злам смартфонів: підозрюють Росію

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Атаки зазнали військові на базах в Естонії, Латвії та Польщі.

У країнах Прибалтики та в Польщі смартфони військових, які перебувають на базах НАТО, піддалися хакерській атаці.

На думку військових, атаку спричинили російські хакери, пише Republic із посиланням на WSJ. Зокрема, на РФ вказувала IP-адреса, з якої намагалися зламати смартфон.

Зазначається, що атаки зазнали військові на базах в Естонії, Латвії та Польщі. Для цього використовувалися дрони, оснащені технікою для спостереження. Експерти стверджують, що це вказує на зв'язок з державою, так як таке устаткування недоступне звичайному населенню.

До слова, на військовій базі у Польщі хакерській атаці піддалися смартфони і акаунти в соціальній мережі Facebook щонайменше семи людей.

За словами одного із співрозмовників видання, після повернення з навчальних стрільб він виявив, що його смартфон намагаються зламати. Хакер нібито намагався пройти через другий етап його захисту.

ВідеоНавчання 14 країн в Україні: військові Канади та США розповіли, як воювати за стандартами НАТО

Своєю чергою, через збільшення кількості випадків зламу, військових в Естонії зобов'язали вийняти SIM-карти з телефонів, а Інтернетом дозволили користуватися лише через безпечні з'єднання в частині. Використання геолокації також заборонено.

Згідно з повідомленням, інформація, отримана зі смартфонів, використовувалася під час зустрічей з військовими, щоб їх залякати. При цьому вони побоюються, що зламані смартфони можуть відправляти помилкові команди військовим в разі початку бойових дій.

Нагадаємо, американська компанія Yahoo, яка спеціалізується на проектах і послугах в інтернеті, повідомила про нові факти, що з`явилися під час розслідування хакерської атаки 2013 року. Так, в офіційній заяві говориться, що від інциденту постраждав не один мільярд користувачів, як вважалося раніше, а абсолютно всі зареєстровані на той момент особи, чисельність яких становить три мільярди.

Залиште свій коментар

Вибір редакції