Військові навчання "Сі Бриз" перейшли в активну фазу

В Одесі розпочалася активна фаза спільних військових навчання України та НАТО. У морі працюють 15 суден, серед яких сім кораблів та 4 катери українські.

У Чорному морі виходом з порту Одеси 15 кораблів і катерів розпочалася активна фаза українсько-американських навчань "Сі Бриз – 2010".

У море вийшли, зокрема, сім кораблів та один катер Військово-морських сил України, три катери Державної прикордонної служби України, один корабель ВМС США, один корабель і два катери ВМС Туреччини, повідомив керівник прес-центру навчань Володимир Бова.

Кораблі та катери, розподілені по тактичних групах, працюють у морі у визначених районах: корвет "Тернопіль" ВМС України із фрегатом "Тейлор" ВМС США та фрегатом "Явуз" ВМС Туреччини; великий десантний корабель "Костянтин Ольшанський" - із середнім десантним кораблем "Кіровоград"; морський тральщик "Черкаси" - з рейдовим тральщиком "Генічеськ"; корвет "Придніпров'я" - з ракетним катером "Калкан" ВМС Туреччини і двома катерами морської охорони Державної прикордонної служби України.

Крім того, для участі у роботі водолазної групи та медичного забезпечення навчань у море вийшов санітарний катер "Сокаль".

Також протягом першого дня активної фази навчань "Сі Бриз – 2010" у повітрі свої завдання при взаємодії з кораблями відпрацьовують два літака Бе-12, один літак Ан-26 і вертоліт Мі-14 морської авіації ВМС України. Вони здійснюють пошуково-рятувальне забезпечення навчань у морі, беруть участь у навчанні з протиповітряної оборони кораблів, пошуку, порятунку та евакуації постраждалих.

У береговій частині навчань "Сі Бриз – 2010", що діє на загальновійськовому полігоні "Широкий лан" у Миколаївській області, триває командно-штабне комп'ютерне навчання з багатонаціональним штабом батальйону.
До складу об'єднаного батальйону морської піхоти, яким командує підполковник Андрій Андрєй (українські ВМС), окрім підрозділів морської піхоти ВМС України входить аеромобільна рота Сухопутних військ Збройних сил України, грузинський і молдавський піхотні взводи, які на період навчань діють у складі українських рот морської піхоти.

У багатонаціональному штабі батальйону морської піхоти працюють українські, американські, грузинські та молдавські офіцери.

Як повідомлялося, міжнародні навчання "Сі Бриз-2010" (Sea Breeze) розпочалися на півдні України 12 липня. Закінчаться вони 23 липня.

У рамках "Сі Бриз-2010" буде проведено антипіратські операції в акваторії Чорного моря і наземні навчання на території найбільшого військового полігону в Україні - Широкого лану у Миколаївській області.

За легендою навчань, у цьому році моряки розіграють масштабну "війну з піратами": бойові кораблі ООН звільнятимуть судна, захоплені піратами, а морський і повітряний десант знищуватиме піратські бази і встановлюватиме берегову "зону безпеки".

Проти проведення навчань з НАТО виступає Прогресивна соціалістична партія. Днями міліція затримала Наталію Вітренко та Володимира Марченка вранці 9 липня на Майдані Незалежності, після завершення акції протесту проти "військових навчань "Сі Бриз - 2010", як етапу вступу України в НАТО". Проте пізніше Шевченківський суд відпустив лідерів Прогресивної соціалістичної партії.

Читайте також:

Люди Вітренко зафіксували вибух у Чорному морі

Через військові навчання "Сі Бриз" одеські повії подорожчали

В Україні проходять військові навчання "Сі Бриз-2010"

На Миколаївщині стартував перший етап військових навчань "Сі Бриз"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: