Військові скасували конституцію Єгипту і розпустили парламент

Вища військова рада Єгипту перебрала на себе контроль над країною на найближчі шість місяців. Парламент відправлено у відставку.

Вища військова рада Єгипту розпустила обидві палати парламенту і скасувала дію конституції. Армія перебрала на себе владу в країні на півроку, до проведення виборів.

"Скасовується дія положень конституції. Вища рада збройних сил Єгипту тимчасово бере на себе управління країною на період шість місяців або до виборів Народних зборів і Консультативної ради", - йдеться в документі, оприлюдненому 13 лютого.

У п'ятницю президент Хосні Мубарак, який керував країною 30 років, після тривалих народних протестів пішов у відставку, передавши владу військовим.

Єгиптяни з радістю зустріли цю новину, проте це тривало недовго – вони домагалися приходу до влади нового цивільного уряду. Армія уже почала зносити наметове містечко демонстрантів на Майдані Тахрір, який став "серцем" революції в Єгипті.

До ранку неділі рух транспорту на площі відновився, і лише в її центрі залишалося кілька сотень людей на пішохідному острівці безпеки. Деякі маніфестанти заявили, що залишаться на майдані доти, поки військовий уряд не пред'явить план демократизації.

Військовим вдалося розібрати табір демонстрантів відносно мирно, хоча без окремих сутичок не обійшлося. Багато солдатів були без зброї.

Водночас передача керівництва країною людям у погонах суперечить єгипетській конституції: за основним законом Єгипту, в подібному випадку влада має перейти до спікера парламенту, а не до генералів. Все, що відбулося, за словами очевидців, сильно нагадує військовий переворот.

Хоча одразу після заяви про відставку Мубарака військові пообіцяли не узурпувати владу, віддавши її після перехідного періоду цивільним.

Все про революцію в Єгипті читайте тут

Читайте також:

Протести перекинулися з Єгипту на Алжир: сотні заарештованих

Обама: після відставки Мубарака на Єгипет чекає справжня демократія

Єгипет всю ніч святкував відставку Мубарака

Українські туристи знайшли альтернативу Єгипту

ВідеоВійськові скасували конституцію Єгипту і розпустили парламент

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: