Військову допомогу Україні США призупинили одразу ж після телефонної розмови Трампа із Зеленським

Військову допомогу Україні США призупинили одразу ж після телефонної розмови Трампа із Зеленським

Фото: Сайт президента України

Надання допомоги вже розморозили.

Призупинення надання американської безпекової допомоги Україні на 250 млн доларів відбулося ввечері 25 липня цього року. Саме того дня відбулася телефонна розмова між президентами США Дональдом Трампом та України Володимиром Зеленським.

Про це йдеться в документах, які є в розпорядженні фінансового комітету Палати представників Конгресу США, передає CNN. У Сполучених Штатах нині розглядають питання імпічменту президента Трампа.

Копія листа про призупинення допомоги - і з боку Пентагона, і з боку Держдепартаменту - підписана службовцем Офісу управління та бюджету Білого дому Майком Даффі. Про саме призупинення було відомо ще 18 липня, ще за тиждень до телефонної розмови двох президентів. А рішення про призупинення ухвалив Трамп. Оригінал листа ніби підписував інший чиновник цього Офісу – Марк Сенді, він свідчив за зачиненими дверима в Конгресі у справі щодо можливого імпічменту. А ось Даффі свідчити не захотів.

У Конгресі отримали лише частину документів у справі призупинення безпекової допомоги Україні. Тому повну картину, чому рішення про призупинення датоване саме 25 липня в день телефонного дзвінка, поки що скласти не можуть.

Зазначимо, що розмова Трампа із Зеленським відбулася близько дев'ятої ранку за вашингтонським часом 25 листопада.

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  "тривожну обіцянку". Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена - його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, "президентським харасментом". 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа - серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

 

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація