Візит Ахмадінежада в Зімбабве спричинив політичний скандал

Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад прибув до Зімбабве, чим викликав неабияку хвилю протесту опозиції. Запрошення іранського лідера президентом Робертом Мугабе псує імідж країни, вважає вона.

Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад прибув до Зімбабве на запрошення свого колеги Роберта Мугабе.
Іранський лідер повинен взяти участь у відкритті в африканській країні щорічного торгового ярмарку.

Крім того, як зазначають офіційні зімбабвійські ЗМІ, цей візит має сприяти зміцненню відносин між державами, на які тисне Захід.

Тим часом, опозиція жорстко критикує приїзд Ахмадінежада. Партія давнього політичного супротивника Роберта Мугабе - прем'єр-міністра Моргана Цвангираї - називає візит іранського лідера "колосальним політичним скандалом".

"Запрошення іранського авторитарного лідера на інвестиційний форум можна порівняти із запрошенням комара для лікування малярії", - сказав представник партії Цвангіраї.

В опозиції зазначили, що приїзд Ахмадінеджада - це неправильний сигнал світовому співтовариству про Зімбабве, яке докладає великі зусилля для відновлення демократії.

Нагадаємо, в січні 2009 року глави МЗС 27 країн-членів Євросоюзу прийняли рішення про чергове посилення санкцій проти керівництва Зімбабве. У лютому ЄС продовжив санкції, накладені на Зімбабве за відсутність прогресу в реалізації угоди з розділення влади в країні.

Після цього президент Зімбабве Роберт Мугабе заявив, що ЄС заважає розвитку його країни.

В останні роки економіка Зімбабве переживає важкі часи. Рівень безробіття в державі сягає 80%, а декілька мільйонів його жителів уже стали біженцями. Країна відчуває брак продовольства і палива.

Також Зімбабве є країною, яка встановила світовий рекорд інфляції, після чого національну валюту довелося вивести з обігу.

Читайте також:

Іран показав свою новітню військову техніку

Іран розпочав масштабні військові навчання у Перській затоці

Президент Ізраїлю назвав Іран загрозою всьому цивілізованому світу

Духовний лідер Ірану назвав США "атомним злочинцем"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: