Визначено питання переговорів із Косово

"Трійка" міжнародних посередників (Росія, США та Євросоюз) представила Сербії та Косово список питань для обговорення із 14 позицій.

На черговому раунді прямих переговорів між делегаціями Бєлграда та Приштини щодо майбутнього статусу Косово, який відбувся в понеділок у Відні,  "трійка" міжнародних посередників (Росія, США та Євросоюз) представила сторонам для обговорення список із 14 позицій, які могли би стати предметом дискусії, повідомляє агенція "РИА Новости” з посиланням на російського представника Олександра Боцана-Харченка.

”Немає жодного офіційного документу, який би визначав межі можливих домовленостей, існує лише нарис пунктів, який зробила "трійка" з метою стимулювання дискусії", - заявив він.

За його словами, "це є спроба визначити сфери, де позиції сторін більш близькі або навіть збігаються". "Вона не має нічого спільного з наміром сформулювати, вигадати якусь модель і нав'язати її", - наголосив російський представник.

Такої мети, завірив він, "трійка" не переслідує. "Вона прихильна своєму мандатові - не нав'язувати переговорного рішення", - сказав Боцан-Харченко. Проте "трійка" має намір домагатися його, "тому що це єдина основа для справедливого й міцного врегулювання косовської проблеми", - додав він.

Боцан-Харченко відмовився назвати представлені сторонам пункти для обговорення, пославшись на домовленість у межах "трійки".

Кажучи про дату 10 грудня, коли "трійка" повинна представити свою доповідь генсекові ООН, російський представник сказав, що не вважає її "певною критичною точкою", проте водночас розглядає її як "дуже важливу віху".

За його словами, на підставі цієї доповіді Рада Безпеки вироблятиме подальші кроки. 

Наступний раунд переговорів зі статусу Косово заплановано на 5 листопада у Відні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: