"Визначна подія". У США заявили про підтримку незалежної автокефальної Православної церкви України

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Держдепі США отримання Томосу назвали історичною подією.

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Майк Помпео наголосив, що США підтримують незалежну автокефальну Православну церкву України.

Про це йдеться в декларації держсекретаря США, яке було оприлюднено на сайті американського зовнішньополітичного відомства у четвер, 10 січня.

"Оголошення 6 січня про автокефалію для незалежної Православної церкви України знаменує собою історичне досягнення, оскільки Україна прагне визначати своє власне майбутнє. У цю визначну подію Сполучені Штати повторюють свою непохитну підтримку для суверенної і незалежної України", - наголосив Помпео.

США, за його словами, зберігають свою тверду підтримку релігійної свободи, зокрема свободи членів релігійних груп "керувати своєю релігією відповідно до їхніх вірувань, без зовнішнього впливу".

"Ми вітаємо слова митрополита Епіфанія, що Православна церква України відкрита для усіх православних вірян та заохочуємо уряд і церковних діячів сприяти терпимості та повазі до свободи усіх релігійних організацій сповідувати віросповідання на їхній розсуд", - додав Помпео. 

Нагадаємо 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній Церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. Наступного дня, 6 січня, його урочисто вручили предстоятелю ПЦУ. За словами Вселенського патріарха Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 

На соборі 15 грудня були присутні представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату, УАПЦ, митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр, президент України Петро Порошенко, спікер Верховної Ради Андрій Парубій. У результаті голосування була підтримана кандидатура митрополита Переяславського і Білоцерківського Української православної церкви Київського патріархату та намісника патріарха Філарета Епіфанія.

ВідеоОстаточно оформлений: всі члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію

Члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію Української церкви. ТСН має ексклюзивні фотографії з церемонії підписання. Відтепер документ остаточно оформлений. Упродовж кількох днів він повернеться до України.

Остаточно оформлений: всі члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію

Після обрання Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні. На завершення юридичної процедури відведено конкретний час.

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Дніпропетровській області, що є першим фактом на території Лівобережної України. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції