Визнання Абхазії республікою Вануату: досі не вдається з’ясувати, чи правда це

Тбілісі запевняє, що тихоокеанська Республіка Вануату не визнавала незалежність Абхазії. У Сухумі, натомість, наголошують, що визнання мало місце.

Між Грузією і Абхазією триває суперечка у сфері міжнародної дипломатії. Тбілісі запевняє, що тихоокеанська Республіка Вануату не визнавала незалежність Абхазії. У Сухумі, натомість, наголошують, що визнання мало місце.

Як відомо, 31 травня голова абхазького МЗС Максим Гвінджія заявив, що Республіка Вануату визнала Абхазію і встановила з нею дипломатичні відносини. Проте 3 червня постійний представник Вануату в ООН Дональд Калпокас спростував цю інформацію.

"Інформація про те, що Вануату визнала так звану незалежність Абхазії, не відповідає дійсності", - заявила в понеділок, 6 червня заступник міністра закордонних справ Грузії Ніно Каландадзе. За словами Каландадзе, уряд Вануату ніколи не говорив про те, що збирався визнати Абхазію, і не планує визнавати її в майбутньому.

Як зазначають грузинські ЗМІ, інформацію про намір Вануату визнати незалежність Абхазії не підтверджує не тільки тихоокеанська республіка, але й інші країни-члени ООН.

Однак минулої суботи, 4 червня, міністр закордонних справ Абхазії Максим Гвінджія заявив, що в МЗС Абхазії є один з примірників угоди між Республікою Абхазія і Республікою Вануату.

"Наші країни 23 травня підписали заяву про встановлення дипломатичних відносин та безвізовий режим. Це підтверджено документально. Під документами стоять підписи прем'єр-міністрів Вануату та Абхазії - Сато Кілмана і Сергія Шамби", - уточнив Гвінджія.

Він також назвав заяву представника Вануату в ООН Калпокаса "непорозумінням". На його думку, Калпокас "міг бути не в курсі підписаної угоди, так як весь останній тиждень в Вануату відзначаються свята, і в країні неробочі дні".

Тим часом офіційний сайт уряду цієї республіки, як і раніше нічого не повідомляє ні про Грузію, ні про Абхазію.

Варто зазначити, що наразі незалежність Абхазії і Південної Осетії визнали лише Росія, Нікарагуа, Венесуела і Науру.

Республіка Вануату - держава в південній частині Тихого океану. Архіпелаг розташований приблизно в 1500 км на схід від Австралії, 50 км на північний схід від Нової Каледонії, на захід від Фіджі і на південь від Соломонових Островів. Населення складає 215,446 осіб (за даними 2008 року).

У 2004 році республіка визнала владу Тайваню законним китайським урядом. А місяць потому Вануату відмовилася від цього рішення, знову визнавши офіційний Пекін - після того, як прем'єр-міністр, що визнав Тайвань, був зміщений.

В даний час Вануату охоплено урядовою кризою: чиннийпрем'єр-міністр Кілман зміг очолити кабінет місяць тому лише після того, як апеляційний суд оголосив обрання його попередника протизаконним. У свою чергу, опозиціонери подали до суду позов з вимогою змістити Кілмана.

Читайте також:

Дипломати острівної республіки Вануату спростували визнання Абхазії

"Кокосова республіка" Вануату визнала незалежність Абхазії

Росія хоче відібрати частину територій Абхазії

Європарламент визнав Абхазію і Південну Осетію окупованими територіями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: