Вказівки британській армії, як вести допит: "принижуйте, роздягайте, погрожуйте"

Слідчі повинні намагатися спровокувати у полонених почуття приниженості, невпевненості, дезорієнтації, перевтоми, тривоги і страху, і рекомендується, якими способами цього досягти.

Британська армія навчає методам допитів, які порушують Женевську конвенцію: вони дозволяють залякування, сенсорну депривацію і примусове роздягання.

У навчальних матеріалах, складених під покровом секретності в останні роки, повідомляється, що на допиті слідчі повинні намагатися спровокувати у полонених почуття приниженості, невпевненості, дезорієнтації, перевтоми, тривоги і страху, і рекомендується, якими практичними способами цього можна досягти.

Наприклад, пов'язки на очі, тампони для затикання вух і пластикові наручники - необхідні атрибути військових слідчих, а також наголошується, що полоненим слід дозволяти спати тільки по 4 години поспіль.

Між тим Женевські конвенції від 1949 року забороняють будь-який фізичний чи моральний примус, особливо для того, щоб добути інформацію.

Зараз методи британських військових, які використовуються при арештах і допитах, все більше критикують.

У листопаді минулого року спливли 33 нових випадки знущань з боку британських військовослужбовців в Іраку. Один колишній в'язень стверджував, що був згвалтований двома британцями. Інші розповідають, що їх роздягали догола, знущалися над ними і фотографували. Ще один колишній в'язень каже, що у в'язниці його били, торкалися різних частин тіла електрошокової палицею.

Допити рекомендують проводити в приміщенні, яке виглядає "неприємно". Ідеальним варіантом називають контейнери, оскільки забезпечується таємність. Місце допиту повинно бути недоступне для журналістів. Не слід також допускати, щоб допити були чутні стороннім.

В одному з документів йдеться: "Тортури абсолютно виключені", - але тут же рекомендуються методи поганого поводження, дозволені до застосування слідчим".

До допиту полоненого рекомендують підготувати шляхом "системного тиску", в тому числі огляду геніталій ("це елемент підготовки, а не міра безпеки").

На слуханнях у Високому суді в листопаді, як очікується, буде приділятися велика увага навчального підрозділу Jsio, яке проводило в Іраку допити іракців.

За даними газети, він містив засекречені центри допитів - Групи об'єднаної польової розвідки (Jfits), які перебували в таборах військовополонених, але не підкорялися їх адміністрації.

Читайте також:

Страсбурзький суд зобов'язав Росію виплатити компенсацію громадянину Казахстану за тортури

Human Rights Watch звинуватила європейські спецслужби у сприянні застосуванню тортур

ЦРУ розсекретило інформацію про допити із тортурами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: