Влада Афганістану перенесла парламентські вибори на вересень

Для проведення виборів в строк владі не вистачає близько 120 мільйонів доларів.

Парламентські вибори в Афганістані відкладено на чотири місяці, повідомляють джерела в урядових колах Кабула. Спочатку планувалося, що вибори відбудуться 22 травня, однак тепер вони переносяться на 18 вересня.

За словами одного з афганських чиновників, для проведення виборів в строк владі не вистачає близько 120 мільйонів доларів. Офіційна заява про перенесення виборів буде зроблена 24 січня.

Тим часом, деякі західні дипломати вже підтвердили цю інформацію. Раніше деякі спостерігачі вже висловлювали побоювання, що Афганістану може просто не вистачити грошей для проведення парламентських виборів у травні.

Роком раніше в Афганістані пройшли вибори президента. Перемогу на них отримав діючий президент Хамід Карзай. Проте в ході виборів були допущені численні порушення, в тому числі підтасування бюлетенів. Афганська влада взяла на себе зобов'язання провести реформу виборчого законодавства, щоб у майбутньому уникнути подібних інцидентів.

Парламент нинішнього скликання вступив у конфронтацію з президентом, двічі відхиливши запропоновані ним кандидатури на міністерські пости. Останнє голосування відбулося 16 січня. Депутати відхилили 10 з 17 висунутих кандидатур Карзаєм. З 24 членів кабінету на даний момент затверджені тільки 14.

В кінці січня в Лондоні повинна відбутися міжнародна конференція по Афганістану, на якій, зокрема, буде розглядатися питання про збільшення чисельності іноземного контингенту ISAF. США вже заявили про намір надіслати в Афганістан додатково 30 тисяч військовослужбовців для боротьби з талібами.

Зі свого боку Хамід Карзай напередодні лондонської конференції заявив про готовність співпрацювати з помірними талібами та залучити їх до управління країною в обмін на припинення збройного опору.

Читайте також:

Британські мусульмани проведуть марш протесту проти війни в Афганістані

Бунт в афганському парламенті: більшість міністрів Карзая не затвердили

Бунтівники атакували поліцейську дільницю в Афганістані

В Афганістані завершилася ротація українського миротворчого персоналу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: