У Білорусі штрафуватимуть громадян за "масову організовану бездіяльність"

29 липня до парламенту Білорусі було внесено законопроект, який передбачає відповідальність за несанкціоновану "масову організовану бездіяльність".

До парламенту Білорусі внесено законопроект, який передбачає відповідальність за несанкціоновану "масову організовану бездіяльність".

Згідно з текстом документа, дозвіл міської влади на проведення акції потрібно отримувати у випадках, коли планується "спільна масова присутність громадян у заздалегідь визначеному громадському місці (у тому числі під відкритим небом) і встановлений час для здійснення заздалегідь певної дії або бездіяльності", пише "Сегодня".

Як уточнюється, санкціонувати білоруська влада повинна "бездіяльність, організовану, в тому числі, через глобальну інтернет-мережу або інші інформаційні мережі".

Зазначається, що порушники порядку організації акцій протесту не можуть виступати організаторами масового заходу протягом одного року.

Крім того, в законопроекті закріплено право міліціонерів і співробітників спецслужб "проводити фотографування, аудіо-і відеозапис учасників масових заходів, здійснювати пропускний режим". Співробітники органів внутрішніх справ також отримують право проводити особистий огляд громадян та їх речей.

Нагадаємо, уже кілька тижнів у Білорусі проходять так звані "мовчазні акції протесту". Учасники збираються без прапорів і транспарантів, не викрикують жодних гасел, а просто аплодують або ставлять будильники на мобільних телефонах.

Правоохоронні органи розцінюють це як порушення громадського порядку і жорстко присікають заходи. Затриманих карають адміністративними штрафами або арештами на строк від п'яти до 15 діб за дрібне хуліганство.

За даними білоруських правозахисників, всього за час проведення таких акцій було затримано близько 1730 осіб, з них 980 в Мінську.

До речі, на одній з таких акцій було затримано та засуджено до 10 діб арешту громадянина України. Українець був затриманий, коли проходив повз залізничний вокзал у той час, коли там відбувалася акція противників президента Олександра Лукашенка.

Читайте також:

Однорукого опозиціонера в Білорусі оштрафували за оплески

У Білорусі ув'язнили українця, який проходив повз акцію протесту

В Інтернет потрапило відео, на якому силовикам у Мінську матом наказують "видавити натовп"

У Білорусі затримали близько 1800 учасників "мовчазних" протестів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: