Влада Білорусії позбавляє опозицію адвокатів

Влада Білорусії залишає опозицію без адвокатів: вже п'ятого захисника позбавили права діяльності.

Відомий в Білорусії адвокат Павло Сапелко, який представляв інтереси обвинувачених у заворушеннях 19 грудня минулого року, позбавлений права займатися адвокатською діяльністю.

Як повідомляє Бі-Бі-Сі, раніше на вимогу міністерства юстиції ліцензій позбулися ще четверо захисників опозиціонерів, заарештованих у Мінську після грудневих виборів президента.

Павло Сапелко був адвокатом екс-кандидата в президенти Андрія Саннікова і політика Павла Северинця, який очолював у період передвиборної кампанії виборчий штаб Віталія Римашевського. Сапелко також виступав офіційним захисником Дмитра Дашкевича, заарештованого лідера активної в Білорусії, але зареєстрованої в Чехії організації "Молодий фронт".

Тепер заарештовані лідери опозиції повинні шукати собі інших адвокатів або погодитися з призначенням державного захисника.

"Грубі порушення правил професійної етики" в діях захисників опозиціонерів міністерство юстиції виявило ще наприкінці грудня.

Чиновників перш за все дратувало спілкування адвокатів з пресою. Пов'язані підпискою про нерозголошення ходу слідства, адвокати, однак, повідомляли про проблеми зі здоров'ям заарештованих опонентів Лукашенка, багато з яких були побиті при затриманні після президентських виборів 19 грудня.

Мін'юст вказав керівництву Мінської міської колегії адвокатів прийняти "невідкладні заходи щодо безумовного дотримання адвокатами" законодавства і правил професійної етики. Правила профетикі мін'юст пообіцяв надати адвокатам у новій, власній редакції, а також встановити нові вимоги до кандидатів на отримання ліцензії на право заняття адвокатською діяльністю.

14 лютого відомство прийняло постанову про позбавлення адвокатської ліцензії Олега Агєєва, захисника обвинуваченого в організації масових заворушень екс-кандидата в президенти Алеся Михалевича; Тетяни Агеєвої, а також Володимира Толстікова і Тамари Гораєвой, колишніх захисників заарештованої журналістки Ірини Халіп.

Спільнота столичних адвокатів, однак, не погодилась з діями мін'юсту. Учасники розширеного засідання мінської міської колегії адвокатів у середині лютого заявили, що правила професійної етики повинні прийматися виключно адвокатською спільнотою, і відмовилися позбавляти права на роботу колег, санкцій до яких вимагало міністерство юстиції.

"Весь керівний склад Мінської міської колегії адвокатів вважає сформовану ситуацію критичною і реально загрозливою як незалежності адвокатури як правового інституту, так і незалежності адвокатів зокрема", - заявив тоді Олександр Пильченко, голова Мінської міської колегії адвокатів.

Буквально через день наказом міністра юстиції Віктора Голованова Олександр Пильченко був виключений зі складу Кваліфікаційної комісії з питань адвокатської діяльності. А президія Мінської міської колегії адвокатів незабаром стала беззастережно виконувати вказівки міністерства юстиції.

Нагадаємо, 19 грудня Олександр Лукашенко в четвертий раз був обраний на пост глави держави. Після виборів тисячі прихильників білоруської опозиції влаштували несанкціонований мітинг в центрі Мінська, після чого зробили спробу захоплення Будинку уряду. Опозиція була розігнана внутрішніми військами і спецназом.

Близько 600 учасників мітингу, серед яких 11 росіян, були засуджені до адміністративних арештів.

Розгін білоруської опозиції різко засудили західні країни.

Читайте також:

Лукашенко заявив, що використав би армію проти демонстрантів

Лукашенко заявив, що він "плювати хотів" на реакцію ЄС

ООН звинуватила Білорусь у постачанні зброї для громадянської війни в Африці

ООН вибачилась перед Білорусією за безпідставні звинувачення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: