Влада Білорусії підготувала відповідь на санкції Євросоюзу

Мінськ пообіцяв відповісти на санкції Євросоюзу

Олександр Лукашенко_10
AFP
Олександр Лукашенко
Влада Білорусії має намір відповісти на санкції, прийняті Євросоюзом щодо низки високопоставлених білоруських чиновників. Про це йдеться в заяві, яку в понеділок, 31 січня, оприлюднило МЗС Білорусії.

У заяві висловлюється "глибокий жаль" рішенням Ради ЄС, однак підкреслюється, що тепер білоруське керівництво змушене "піти на пропорційні та адекватні за змістом заходи, які будуть спрямовані на зміцнення суверенітету Білорусії, збереження стабільності та консолідації білоруського суспільства".

Разом з тим, про які саме заходи йдеться, не уточнюється.

У заяві МЗС говориться також, що Рада ЄС, приймаючи рішення про санкції, проігнорувала "зрозуміле волевиявлення білоруського народу" і спробувала втрутитися у справи суверенної держави.

Крім того, повідомляється, що підтримка Євросоюзом білоруських опозиціонерів, які порушили закон, розцінюється керівництвом країни як "заохочення ззовні беззаконня і екстремізму".

Раніше 31 січня стало відомо, що Рада ЄС прийняла рішення заборонити в'їзд на територію Євросоюзу 158 високопоставленим білоруським чиновникам, а також заморозити їхні рахунки в європейських банках. У цей список потрапив президент Білорусії Олександр Лукашенко, два його сини і практично все найвище керівництво країни.

ЄС вимагає від Мінська звільнення політв'язнів, зокрема, опозиційних лідерів, затриманих під час мітингів у грудні 2010 року. Кримінальні справи були порушені проти приблизно 30 осіб, включаючи декількох суперників Лукашенка на минулих президентських виборах.

Читайте також:

Лукашенку остаточно заборонили в'їзд до ЄС

Євросоюз записав синів Лукашенка в "чорний список"

Лукашенко запевнив Європу, що він не кровожерливий

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: