Влада Британії: "Аль-Каїда" готує ядерну атаку на Лондон

Британські урядовці бояться так званої "брудної бомби" - радіологічної зброї, яку терористи можуть підірвати у самому центрі Лондона.

Імовірність загрози ядерного удару міжнародної терористичної організації "Аль-Каїда" по Великобританії збільшилася, йдеться у доповіді британського уряду.

За даними урядовців, йдеться про використання так званої "брудної бомби" - виду радіологічної зброї, що складається з контейнера з радіоактивними ізотопами і заряду вибухової речовини. Під час підриву останнього контейнер руйнується, і ударна хвиля розпилює радіоактивну речовину на великій площі.

Технологія виробництва такої бомби докладно викладена в Інтернеті і, за бажання, цими рекомендаціями спокійно можуть скористатися виробники зброї масового знищення з числа апологетів міжнародного тероризму.

У доповіді вказується гіпотетична можливість транспортування такої бомби на одному із судів через Темзу з тим, щоб привести її в дію у самому центрі Лондона. Серед інших міст, яких може спіткати ця загроза, називаються, Брістоль, Ліверпуль, Ньюкасл, Глазго і Белфаст.

На думку колишнього першого морського лорда, а нині держміністра Алана Уеста, який займається питаннями боротьби з тероризмом в британському МВС, сьогодні зросла ймовірність використання терористами невеликих плавзасобів і організації ними на території Сполученого Королівства атак на зразок терактів в Мумбаї 2008 року.

Алан Уест нагадав, що з 1993 по 2008 рік на планеті було зафіксовано більше 1,5 тисячі випадків таємничого зникнення ядерних матеріалів з підприємств, які їх виробляють. У 65 відсотках випадків викрадені радіоактивні елементи зникали безслідно.

Ще в одній доповіді британського уряду, яка присвячена питанням безпеки, зазначається, що місцем виготовлення "брудних бомб" може стати Афганістан, тому що "Аль-Каїда" створила у цій країні в 2002 році (під час правління талібів) технічні потужності для створення дослідницьких лабораторій для підготовки подальшого виробництва зброї масового знищення, у тому числі хімічної, біологічної, радіологічної і ядерної.

Читайте також:

Основний компонент "Ботокса" розглядають як нову біологічну зброю

"Джихад Джейн": у ісламського терору нове обличчя - білокура американка

Карта світового тероризму: в Росії жити небезпечніше, ніж у Непалі

Головних терористів Британії засудили до довічного ув'язнення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: