Влада Черкас введе часове обмеження на продаж алкоголю та тютюну

З ініціативи мерії депутати міськради розглядатимуть питання обмеження продажу алкоголю та тютюну на території міста.

Міська влада Черкас планує обмежити реалізацію алкоголю та тютюну на території міста. Зокрема, розглядаються варіанти часового обмеження продажу цих товарів у магазинах, розташованих у житлових будинках.

Як повідомили у прес-службі Черкаського міськвиконкому, також у проекті передбачається заборона взагалі реалізувати алкогольні напої та тютюнові вироби у малих архітектурних формах, що площею менші 30 квадратних метрів, та в роздрібній мережі, об'єкти якої розташовані в межах 150 метрів від навчальних закладів.

За словами директора департаменту муніципальної інспекції Ольги Швець, більшість звернень на порушення тиші, громадського порядку, нестерпні умови надходить саме від тих жителів, які проживають біля таких магазинів чи кіосків. Саме тому прийняття такого рішення необхідне, але варто обговорити усі пропозиції і прийняти зважене рішення.

Мер Черкас Сергій Одарич переконаний, що створення перешкод у придбанні алкоголю зменшує кількість випитого, така ж ситуація і з цигарками. За його словами, доступності цих товарів не повинно бути, тоді не буде спонтанних покупок. В інших країнах є лише спеціалізовані магазини із алкоголем, і то в обмеженій кількості, там не можна у кіоску чи супермаркеті придбати алкоголь. Тютюн є в продажу, але він розташований в прихованій шафі.

Депутати Черкаської міськради планують на початку осені розглянути питання обмеження реалізації алкоголю та тютюну на території міста.

Як повідомлялось, Кабінет міністрів пропонує виключити з правил роздрібної торгівлі спиртними напоями норму, яка дозволяла місцевій владі обмежувати торгівлю алкоголем. Мери міст, які обмежували торгівлю спиртними напоями поблизу шкіл, лікарень а також у нічний час, обурені цією ініціативою уряду.

У Мінекономрозвитку вважають, що виключення цієї норми з правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями усуне конфлікти між підприємцями і місцевими органами влади, збільшить прибуток торговців алкоголем і, як наслідок, бюджетні надходження. За даними Держстату, в Україні торгують алкоголем 21,8 тис. магазинів і 674 спеціалізованих підприємства.

Читайте також:

Офіційно понад 100 тисяч українців залежні від алкоголю

В Україні скасують усі обмеження на торгівлю алкоголем

В Україні подорожчає алкоголь

В Україні імпортний елітний алкоголь опинився поза законом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: