Влада Дубая офіційно підтвердила смерть Суліма Ямадаєва

З Дубая до слідчих органів РФ надійшов пакет документів, в яких "однозначно" підтверджується загибель скандального чеченського командира Суліма Ямадаєва.

Влада Дубая відповіла на запит з Росії, що стосується долі екс-командира спецбатальйону "Схід", Героя Росії Суліма Ямадаєва.

За даними поліції та кримінального суду еміратів, Ямадаєв був убитий 28 березня 2009 року і похований на місцевому кладовищі. Тепер ці дані були офіційно підтверджені , - як відомо, родичі Ямадаєва неодноразово заявляли, що після замаху він залишився живий і знаходиться у госпіталі.

Слідчі органи РФ попросили владу еміратів прояснити долю колишнього чеченського командира у зв'язку з тим, що Сулім Ямадаєв проходив підозрюваним у кількох кримінальних справах про викрадення людей і вбивства. Ці справи були порушені в 2008-2009 роках після того, як частина бійців "Сходу" перейшла на службу до силових структур Чечні. Військові надали свідчення проти свого колишнього командира, який конфліктував з президентом республіки Рамзаном Кадировим.

За версією колишніх спецназівців, в жодній зі злочинних акцій Ямадаєв особисто не брав участь, проте нібито віддавав накази про їх проведення. З огляду на це, слідство і шукало комнадира, щоб допитати як свідка або підозрюваного.

Перші запити РФ залишилися без відповіді. Можливо, це пояснювалося тим, що на той момент ще не було закінчено розслідування замаху, в організації якого поліція Дубая заочно запідозрила депутата Держдуми Адама Делімханова та інших вихідців з Чечні.

Тільки після того, як перед кримінальним судом Дубая постали обвинувачені в пособництві вбивству колишній конюх президента Чечні, іранець Махді Лорни і громадянин Таджикистану Максуджон Ісмат, влада Дубая на черговий запит з РФ відповіли позитивно, пообіцявши надати вичерпну інформацію протягом півроку, як того вимагають міжнародні правила.

Як повідомили учасники розслідування кримінальних справ, в яких фігурує Ямадаєв, з Дубая надійшов пакет документів, в яких "однозначно" підтверджується загибель Суліма Ямадаєва.

"Серед документів - складений поліцейськими протокол огляду місця події, висновок судово-медичної експертизи, в якому повідомляється, що в голову і тіло Суліма Ямадаєва потрапили шість куль і що чотири поранення були смертельними", - розповіло джерело в слідчих органах.

За його словами, в документах були і результати генетичної експертизи, яка підтвердила, що покійний саме Сулім Ямадаєв. Зразки ДНК для порівняльного аналізу, за даними експертів, були отримані у молодшого брата Суліма Ямадаєва Іси.

Сам Іса Ямадаєв заявив, що не здивований відповіддю з Дубая.

"Сулім як і раніше перебуває у важкому стані в лікарні, і йому повинні зробити чергову операцію. Повідомляючи ж про його смерть, правоохоронні органи емірату, як я вважаю, продовжують розпочату ними одного разу оперативну комбінацію. Спочатку про смерть Суліма було оголошено, щоб запобігти новим замахам на нього. Тепер же Дубай намагається переконати правоохоронні органи Росії в тому, що і вони мають розпочати кримінальне переслідування людей, замішаних у цьому злочині ", - сказав він.

Читайте також:

Кілер, який стріляв у Ямадаєва, назвав замовником вбивства Кадирова

Іса Ямадаєв пред'явив фотографію живого Суліма Ямадаєва

Конюха Кадирова ув'язнили довічно за вбивство Героя Росії Суліма Ямадаєва

В ОАЕ вбили командира чеченського спецназу Суліма Ямадаєва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: