Влада Франції кинула на демонстрантів спецназ

Вулиці великих французьких міст нагадують місця бойових зіткнень: дороги засипані листівками, м'ятими бляшанками і битим склом, стоїть бронетехніка і чергує спецназ.

Президент Франції Ніколя Саркозі наказав підрозділам МВС взяти під контроль паливні сховища країни, заблоковані робітниками нафтопереробних заводів. Французи продовжують протести проти пенсійної реформи, молодь почала громити вітрини магазинів.

Зараз вулиці Парижа та інших великих міст нагадують місця бойових зіткнень: дороги засипані листівками, м'ятими бляшанками і битим склом. Розбито вітрини деяких магазинів. На вулицях чергує спецназ, стоять бронетранспортери.

Уряд Франції відправив поліцію на штурм паливних складів. Провести подібну операцію вдалося на трьох сховищах у західній Франції. Правоохоронці без особливих проблем розчистили під'їзди до підприємств, перекриті демонстрантами. На інших об'єктах люди вишикувалися в живий ланцюг перед воротами, не даючи поліції увійти.

"Демонстрації під час страйку - це одне, а блокада - це зовсім інше. Ми не дозволимо заблокувати країну", - заявив прес-секретар уряду Люк Шатель, пояснюючи рішення кинути на склади поліцію.

Як відомо, страйк призвів до зупинки 11 з 12 нафтопереробних заводів. Внаслідок цього 20 жовтня в країні практично закінчився бензин. На третині заправках з'явилися таблички "Пального немає!", навіть в аеропортах виникла загроза нестачі палива для літаків.

У відповідь на вжиті урядом силові заходи демонстранти вдалися до революційної тактики захоплення вокзалів і аеропортів.

Близько 500 маніфестантів блокували аеропорт у Клермон-Феррані, адміністративному центрі регіону Оверань. У Нанті акції протесту повністю паралізували роботу вокзалу. Крім того, профспілкові активісти перекрили автостраду до міського аеропорту і пропускають туди лише пішоходів.

Протести у Франції_15
AFP
Протести у Франції
У передмісті Парижа поблизу будівлі вищої школи агресивно налаштована молодь почала громити вітрини магазинів і закидати камінням поліцію.

Через це глава МВС Франції пригрозив відправляти спецназ всюди, де будуть бити вітрини магазинів і підпалювати автомобілі під прикриттям загальнонаціонального страйку. Він додав, що тільки протягом останнього тижня близько 1400 осіб було затримано за погроми.

Французькі профспілкові активісти заявили, що боротимуться з владою до останнього. А президент Ніколя Саркозі, зі свого боку, закликав громадян заспокоїтися, але запевнив, що відмовлятися від пенсійної реформи не збирається.

Нагадаємо, французи мітингують проти законопроекту, який підвищує вік виходу на пенсію з 60 до 62 років, при цьому пенсії в повному обсязі будуть виплачуватися не в 65, а в 67 років. Цього тижня документ буде розглядатися в сенаті - верхній палаті французького парламенту. Нижня палата вже схвалила поправки.

Згідно з опитуваннями, 71% французів підтримують вимоги страйкарів.

Читайте також:

У Франції сьомий день тривають страйки і вуличні протести

Францію охопили молодіжні безлади: 300 ліцеїстів затримані

Після масових демонстрацій в Парижі анархісти почали погроми

Саркозі більше не йтиме на поступки противникам пенсійної реформи

ВідеоВлада Франції кинула на демонстрантів спецназ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: