Влада Гаїті підтвердила загибель 75 тисяч людей у результаті землетрусу

Гаїтянам, як і раніше, не вистачає води, продовольства, медикаментів і наметів, попри допомогу різних країн.

Влада Гаїті підтвердила загибель 75 тисяч осіб у результаті землетрусу. Такі офіційні дані, оприлюднені у вівторок, 19 січня, управлінням цивільної оборони Гаїті.

Мешканці постраждалих районів, йдеться в заяві, поширеній владою Гаїті, як і раніше відчувають гостру нестачу води, продовольства, медикаментів і наметів.

Землетрус на Гаїті стався ввечері 12 січня за місцевим часом. Епіцентр підземних поштовхів, магнітуда найпотужнішого з яких досягала 7, у столиці Гаїті - Порт-о-Пренсі - виявилися зруйновано дві третини будівель.

Допомогу Гаїті надали десятки країн світу, у тому числі Росія, яка надіслала у постраждалі райони рятувальників МНС, аеромобільний госпіталь і кілька повітряних суден для доставки гуманітарних вантажів у постраждалі райони. США, Євросоюз, ООН і Світовий банк виділили Гаїті в цілому більше півмільярда доларів на ліквідацію наслідків землетрусу. Ще близько 268,5 мільйона доларів Гаїті надали уряди інших країн, а також приватні компанії та організації.

Однак гуманітарна допомога, що спрямовується на Гаїті, поки доходить далеко не до всіх, хто її потребує. Аеропорт Порт-о-Пренса не в змозі прийняти всі рейси з гуманітарними вантажами. Через зруйновані доріго ускладнена доставка допомоги в постраждалі райони навколо столиці Гаїті. У Порт-о-Пренсі відзначені численні випадки мародерства.

Для запобігання мародерства на Гаїті відправлений додатковий контингент ООН в кількості двох тисяч військовослужбовців і півтори тисячі поліцейських. Збільшити кількість своїх військовослужбовців на Гаїті вирішили і США.

На даний момент у розподілі гуманітарної допомоги на Гаїті задіяні 3500 військовослужбовців США. Найближчим часом американський контингент буде збільшений до 10 тисяч військовослужбовців.

Читайте також:

На Гаїті врятували двох людей, які провели під завалами шість днів

Жреці вуду на Гаїті після землетрусу очікують нашестя зомбі

Франція звинуватила американців в окупації Гаїті

На Гаїті у братських могилах поховали 70 тисяч жертв землетрусу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: