Влада Грузії відмовилася відзначати річницю Революції троянд

Жодних запланованих святкувань ні в мерії Тбілісі, ні в адміністрації Саакашвілі у день сьомої річниці революції не заплановано.

Влада Грузії не має наміру відзначати сьому річницю Революції троянд. Ніяких заходів у цей день в адміністрації президента країни не заплановано.

Революційні події почалися 2 листопада 2003 року, коли опозиція не погодилася з результатами парламентських виборів у країні і вийшла на вулиці спочатку в Тбілісі, а потім у грузинських регіонах. На чолі революційних процесів стояв опозиційний тріумвірат - Михайло Саакашвілі, Ніно Бурджанадзе і Зураб Жванія.

Після революції Саакашвілі став президентом Грузії, Бурджанадзе залишилася спікером парламенту, а Жванія був призначений прем'єр-міністром. Зараз Ніно Бурджанадзе очолює опозиційну партію "Демократичний рух - Єдина Грузія". Жванія загинув кілька років тому: за офіційною версією він вчадів від витоку побутового газу.

Революціонери і їхні соратники увірвалися в будівлю парламенту під час виступу тодішнього президента Грузії Едуарда Шеварднадзе - охороні довелося його терміново евакуювати. Трохи пізніше революціонери зустрілися з ним - за підсумками бесіди Шеварднадзе подав у відставку. Після 11-річного правління країною в її керівництво прийшли партії "Єдиний національний рух" і "Об'єднані демократи".

Вважається, що революцію в Грузії фінансував американський мільярдер Джордж Сорос. Після революції Грузія твердо взяла курс на вступ до НАТО та інтеграцію до Євросоюзу. Головним стратегічним партнером країни стали США, які надають їй солідну матеріальну і політичну допомогу.

Читайте також:

Саакашвілі піде слідами Путіна

Грузинський опозиціонер розповів про план повалення Саакашвілі

 Саакашвілі натякнув, що наступним президентом Грузії може стати росіянин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: