Влада Грузії звільнила п'ятьох жителів Південної Осетії

Осетини перебували на території грузинського міста Горі з серпня 2009 року після того, як тбіліський суд виніс їм виправдувальні рішення.

Тбілісі передало Цхінвалі п'ятьох жителів Південної Осетії, затриманих раніше на території Грузії.

Звільнені Павло Техов, Яків Техов, Вадим Євлоєв, Ібрагім Лалієв і Лаврентій Казієв прибули до Південної Осетії 2 грудня в супроводі комісара з прав людини Ради Європи Томаса Хаммамберга.

За даними агентства, Вадима Євлоєва звинувачували у збройному нападі на поліцейського і затримали наприкінці квітня 2009 року. Осетинська сторона розцінила його затримання як "викрадення". Таку ж оцінку в Цхінвалі дали затриманню Ібрагіма Лалієва та Лаврентія Казієва в жовтні 2008 року.

Осетини перебували на території грузинського міста Горі з серпня 2009 року після того, як тбіліський суд виніс їм виправдувальні рішення.

Жителів Південної Осетії звільнено в день суду над грузинськими підлітками, звільнення яких домагається грузинська влада. Як повідомлялося, чотирьох підлітків, мешканців грузинського села Тірдзнісі, було затримано південноосетинськими силовиками на початку листопада. Їх звинуватили в незаконному зберіганні вибухівки.

Грузинська сторона заявила, що звинувачення є необґрунтованими. Для звільнення підлітків офіційне Тбілісі звернулося за допомогою до міжнародних організацій, проте досі не домоглося успіху.

Раніше південноосетинська сторона звернулася до Грузії з пропозицією обміняти затриманих за принципом "усіх на усіх". При цьому в Цхінвалі заявили, що на грузинській території під вартою утримують кількох десятків жителів Південної Осетії. Однак у Тбілісі цю пропозицію не підтримали.

Читайте також:

Південна Осетія пропонує Грузії обмінятися затриманими

Білоруську доповідь щодо Абхазії і Південної Осетії сховають від преси

Грузини оголосили 27 листопада Днем всесвітньої змови проти Росії

У Цхінвалі зловили чотирьох грузинських підлітків з гранатами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: