Влада Іраку звинуватила опозицію в публікації скандального досьє

В Іраку вважають, що витік інформації на сайті WikiLeaks про становище в країні влаштувала опозиція.

Влада Іраку висловила обурення діями власників сайту WikiLeaks, які опублікували документи про становище в країні. У досьє стверджується, зокрема, що прем'єр-міністр Іраку Нурі аль-Малікі керував шиїтськими "ескадронами смерті". Ці збройні формування використовувалися в боротьбі проти сунітів і політичних супротивників прем'єра.

У Багдаді вважають витік справою в першу чергу політичною. На думку офіційного Іраку, публікацію спровокували опоненти нинішнього уряду, і факти в цих документах - хибні.

"Ми кидаємо виклик будь-якій партії або тим, хто це підстроїв, намагаючись довести, що проводились будь-які незаконні арешти. Всі арешти або операції проводилися законно, і ніщо не підтверджує справжності фактів, які ЗМІ використовують у політичних цілях. І відбувається це якраз тоді, коли в країні формується новий уряд", - заявив радник прем'єр-міністра Іраку Алі Аль-Муссаві.

У Пентагоні та оборонному відомстві Британії також піддали критиці скандальну публікацію іракського досьє на сайті WikiLeaks. У Міноборони Королівства заявили, що секретні доповіді, що стали надбанням громадськості, шкодять не тільки американським солдатам, але наражають на небезпеку і британських військовослужбовців.

З документів випливає, що американське командування фактично закривало очі на дії іракських військових і поліцейських, на тортури у в'язницях, на незаконні арешти. Більше того, з'ясувалося, що дві третини загиблих в результаті військових дій в Іраку - мирні жителі. У списку 66 тисяч осіб. Це - статистика Пентагону, яку американське військове відомство приховувало. У Вашингтоні і раніше заявляли, що таких підрахунків ніхто не вів.

Читайте також:

Пентагон відмовився розслідувати інформацію, яку було оприлюднено Wikileaks

WikiLeaks опублікував досьє про війну в Іраку

В Інтернеті опублікують сотні тисяч секретних документів про війну в Іраку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: