Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Влада Камбоджі дозволила розпочати висадку пасажирів круїзного лайнера Westerdam

Раніше чотири країни заборонили судну зайти в порти через побоювання коронавірусу.

Пасажири круїзного лайнера Westerdam, якому після відмови чотирьох країн дозволили зайти в порт Сіануквіль у Камбоджі, почнуть сходити на берег вранці 14 лютого. 

Про це повідомляє CNN із посиланням на Holland America Line.

"Влада Камбоджі надала дозвіл лайнеру Westerdam розпочати висадку гостей", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що процес може зайняти кілька днів. А доти пасажири "будуть забезпечені комфортом та обслуговуванням на борту".

На судні перебувають 2257 пасажирів і членів екіпажу. 

 

Нагадаємо, круїзний лайнер Westerdam вийшов у море з Гонконгу 1 лютого. Через підозру на смертельний коронавірус судно відмовилися прийняти чотири країни: спершу Японія, потім острів Гуам, філіппінська Маніла і Таїланд. Своєю чергою, оператор судна Holland America Line заявив, що воно не на карантині. Крім того, немає підстав підозрювати, що у когось на борту є коронавірус.

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.

Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 156 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Залиште свій коментар

Вибір редакції