Влада Киргизії віддала наказ стріляти по мародерах на ураження

Правоохоронні органи Киргизії отримали наказ відкривати вогонь у випадках здійснення розбійних нападів на громадян чи їхню власність.

Глава Тимчасового уряду Киргизії Роза Отунбаєва віддала наказ стріляти по мародерах на ураження.

"У випадках здійснення розбійних нападів на громадян, їхні будинки і приватну власність, замахів на їхнє здоров'я і життя, а також у випадках нападу на цивільні і військові об'єкти правоохоронні органи будуть відкривати вогонь на ураження", - йдеться в офіційній заяві глави Тимчасового уряду країни.

У понеділок, 19 квітня, сотні молодих людей влаштували погроми в селі Маївка у передмісті Бішкека, в основному спалюючи будинки етнічних турків.

Загинули п'ятеро людей, в тому числі громадянин Казахстану і громадянин Азербайджану, близько 30 отримали поранення. Були спалені кілька будинків і автомашин. Ситуація нормалізувалася після прибуття міліції та введення в міста БТР пізно вночі. Кілька десятків осіб були затримані.

Неспокійно і у самому Бішкеку. Напередодні кілька сотень людей прорвали кільце охорони і почали громити найбільший у Центральній Азії речовий ринок Дордой.

У зв’язку з цими подіями Тимчасовий уряд вирішив вжити "екстрених заходів з негайного відновлення громадського порядку і припинення насильства і беззаконня".

Отунбаєва закликала народ "зберігати спокій, припиняти провокації, давати відсіч паліям і силам, які прагнуть зруйнувати громадський мир і міжетнічну злагоду".

Нагадаємо, Тимчасовий уряд був сформований після заворушень у Бішкеку 6-7 квітня. Тоді загинули понад 80 людей, близько 1500 дістали поранення. Президент Киргизії Курманбек Бакієв залишив столицю і сховався у своєму маєтку на півдні країни, а незабаром звідти вилетів до Казахстану, де написав заяву про відставку. Де зараз перебуває Бакієв, достеменно невідомо.

Читайте також:

Під столицею Киргизії почалися погроми

Новий глава МВС Киргизії дозволив стріляти в мародерів

Бакієв пригрозив у разі арешту втопити Киргизію в крові

Киргизія покликала російські війська наводити порядок у країні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: