Влада Китаю готується до нових етнічних зіткнень в іншому місті

Через можливість масових зіткнень в китайському місті Кашгар влада висилає з Китаю зарубіжних журналістів.

Влада Китаю оголосила, що всі іноземні журналісти повинні залишити місто Кашгар заради власної безпеки.

Чиновники бояться, що там можуть початися масові зіткнення, подібні тим, які сталися 5 липня в місті Урумчі.

Конфлікт в Урумчі стався на національному ґрунті, в зіткненнях брали участь етнічні китайці (ханьці) та уйгури (представники тюркоязичного народу, в основному – мусульмани-сунніти). Уйгури складають 45% населення Сіньцзян-Уйгурського автономного району, в якому знаходяться Урумчі та Кашгар, проте в останньому їх чисельність досягає 90%.

10 липня репортерам і фотографам не дозволили працювати в головної мечеті Кашгара. Поліцейський, що попросив журналістів повернутися в готель, пояснив, що влада наказала не дозволяти ЗМІ робити репортажі з Кашгара, щоб не нагнітати ситуацію в регіоні. Вулиці міста патрулюють близько двох тисяч солдатів.

Після зіткнень в Урумчі близько 300 уйгурів вийшли на вулиці Кашгара, проте тоді повторення безладів удалося уникнути. Влада КНР стверджує, що погроми в Урумчі спровокували саме уйгури.

В свою чергу представники уйгурської діаспори стверджують, що демонстрація їх родичів в Китаї була мирною, а безлади почалися лише після того, як поліція стала застосовувати надмірну силу для розгону протестувальників. В результаті хвилювань як мінімум 156 людей загинули, більше тисячі отримали поранення. Після цього в китайських консульств і посольств в деяких європейських країнах пройшли акції протесту уйгурів.

Читайте також:

Мешканці Урумчі через заворушення втікають з міста

Комуністи Китаю вимагають стратити учасників етнічних сутичок

На вулиці китайського міста Урумчі введені війська

Лідер КНР відмовився від участі у саміті G8 через етнічні зіткнення в країні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: