Влада Латвії: усі російськомовні заговорять латиською через 5-10 років

Через кілька років у Латвії будуть жити лише громадяни, які спілкуються латиською мовою і відчувають приналежність до держави.

У Латвії стартує нова інтеграційна політика, в результаті якої через 5-10 років у країні будуть жити громадяни, які спілкуються латиською мовою і відчувають приналежність до держави.

Про це заявив латвійський радник міністра культури з питань інтеграції Андрій Бердніков.

Експерт повідомив, що, можливо, найближчим часом з'явиться таке поняття, як "нація, яка утворює державу". На думку Бердникова, дане нововведення досить важливе, оскільки раніше використовувалися поняття "титульна нація" чи головне нація. Ці поняття були пов'язані в основному з етнічною характеристикою та мовою.

Бердніков вказав, що на Заході під словом "нація" розуміють спільноту громадян, які живуть на території країни. За словами радника, новий міністр культури Сарміте Елерт намагається йти в цьому напрямку.

"У поняття "державної нації" будуть входити не тільки етнічні латиші, поняття "нації" буде відкрито для представників традиційних меншин і нових емігрантів", - зазначив експерт.

Говорячи про кінцевий "продукт" політики інтеграції, Бердніков охарактеризував його так: "Це люди, які спілкуються латиською мовою. Якщо це представники нацменшин, дуже добре, якщо вони зберігають свою культуру і свою мову у приватній сфері. Важливий пункт - це почуття приналежності до держави, яке так просто зі стелі не впаде".

Згідно з прогнозом Бердникова, через 5-10 років у Латвії можна буде спостерігати "продукти" політики інтеграції.

Читайте також:

Скандал у Латвії: лікарі відмовляються лікувати російськомовних

Латвійську телекомпанію оштрафували за інтерв'ю російською

У Латвії "захисники російської мови" не пройшли до парламенту

У Латвії позбавлять мандатів депутатів, які не знають латиської

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: