Влада Лівії погодилася на вільні вибори: повстанці – наші брати

Уряд Лівії готовий провести вибори. І навіть не проти, щоб за чесністю і справедливістю процесу голосування стежили міжнародні спостерігачі.

Міністр закордонних справ Лівії Абдул Аті аль-Обейді в інтерв'ю кільком західним ЗМІ заявив, що його уряд готовий провести вибори, оскільки, на його думку, з повстанцями треба співпрацювати. Вони - теж лівійці, "наші брати", - заявив міністр.

За словами чиновника, режим не проти того, щоб за чесністю і справедливістю процесу голосування стежили міжнародні спостерігачі.

При цьому він, однак, уточнив, що вибори можна буде провести через півроку після закінчення в країні збройного протистояння. Перед цим, сказав Обейді, країною може управляти перехідний уряд національної єдності.

Міністр зазначив, що Тріполі виступає за всеохоплюючу дискусію про необхідні країні реформи, причому заборонених для обговорення тем не буде. Серед іншого можна буде поговорити і про майбутнє Муаммара Каддафі - "чи залишиться він виконувати ту роль, що і зараз, чи відійде від справ".

Тон заяв Обейді разюче відрізнявся від тону інших офіційних представників Тріполі. Зокрема, він сказав, що повстанці - теж лівійці, "наші брати", з якими можна сісти за стіл переговорів і знайти спільну мову. "Міжнародне співтовариство має дати нам можливість вирішити все самостійно", - додав міністр

Раніше представники офіційних лівійської влади категорично відмовлялися від будь-яких переговорів з "щурами, собаками й тарганами" - такі визначення повстанцям дав Муаммар Каддафі. Його син - Сейф аль-Іслам - також наполягав, що ніяких переговорів з опозицією бути не може, оскільки в її лавах одні терористи, бандити і ісламісти.

В останні тижні ні опозиціонери, ні урядові війська не можуть досягти серйозних успіхів на полі бою. У цих умовах Франція і Великобританія оголосили про намір надати додаткову підтримку повстанцям - в Бенгазі попрямують західні військові радники, які допоможуть опозиції сформувати власну армію замість розрізнених загонів, що діють без будь-якого командування.

Читайте також:

Каддафі роздає солдатам "Віагру", щоб вони ґвалтували жінок повстанців

Каддафі знищує повстанців касетними бомбами

Дочка Каддафі попросила Господа покарати країни Заходу

Каддафі на джипі переїхав свого прихильника (відео)

ВідеоБої між опозицією і урядовими військами Лівії тривають

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: