Влада Південної Кореї впіймала шпигуна з КНДР

Викладач інституту звинувачується в шпигунстві на користь КНДР і передачі секретних відомостей.

Влада Південної Кореї оголосила про арешт північнокорейського шпигуна. Викладач інституту на ім'я Лі (його прізвище не називається) звинувачується в шпигунстві на користь КНДР і передачі секретних відомостей.

За даними Національного розвідувального управління, 37-річний Лі був завербований розвідкою Північної Кореї в 1992 році під час навчання в індійській столиці Делі. Після цього він постачав північнокорейську владу відомостями про військові операції в Південній Кореї і розташування ключових військових об'єктів. Лі мав змогу збирати інформацію, займаючи посаду офіцера служби армійської освіти в 2001 році.

У Лі було виявлено велику кількість компакт-дисків та інших інформаційних носіїв, на яких містилася засекречена інформація. Вона передавалася північнокорейському агенту Рі Чжин У (Ri Jin Woo) під час зустрічей у Китаї, Камбоджі, Сінгапурі, Таїланді та інших країнах.

За словами південнокорейської влади, Пхеньян шпигун відвідав двічі: для того, щоб вступити в комуністичну партію і щоб отримати від уряду суму в 50,6 тисячі доларів.

У 2008 році п'ять років ув'язнення отримала 35-річна жінка, звинувачена у зборі даних про військові об'єкти і передачу їх агентам КНДР у Китаї. Всього в офіційних документах розвідки Південної Кореї міститься інформація про більш ніж 4,5 тисяч викритих шпигунів з КНДР.

Читайте також:

Московський суд визнав громадянина Сербії американським шпигуном

Російського військового засудили на дев'ять років за шпигунство на користь Грузії

Британська розвідка розмістила в Інтернеті тест для шпигунів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: