Армія Шрі-Ланки добиває останніх "тамільських тигрів"

Урядові війська Шрі-Ланки заявили, що знищили лідера повстанців Веллупілаї Прабхакарана. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

На півночі Шрі-Ланки майже закінчена боротьба урядових військ з сепаратистами угрупування "Тигри звільнення Таміл-Ілама". Урядова армія готується до "фінального ривка", попри те, що бунтівники погодилися здати зброю.

Як повідомляється, убито четверо лідерів повстанської організації, серед них – старший син лідера "тигрів" Веллупілаї Прабхакарана.

За оостанніми даними, Міноборони країни заявило, що сам Прабхакаран був застрелений при спробі втечі від урядових військ. Лідер руху разом з двома своїми найближчими помічниками спробував втекти в кареті "швидкої допомоги", проте потрапив в засідку і був убитий. Його помічники також знищені.

Зараз армія Шрі-Ланки оточила бойовиків у джунглях на території в 1,5 кв. км. і обіцяє розбити їхні сили впродовж дня.

Президент Шрі-Ланки напередодні вже оголосив про повну перемогу над повстанцями після 26 років кровопролитної війни.

У 1999 році сепаратистам вдалося узяти під контроль біля третини території Шрі-ланки. На початку 2009 року армія країни почала масштабний наступ на позиції тамільців і за декілька місяців змогла відтіснити їх на північ.

Тим часом міжнародне співтовариство знову піднімає питання про численні жертви серед мирного населення, що стало заручником військових дій між урядом і бойовиками.

Очікується, що міністри закордонних справ Євросоюзу виступлять з ініціативою проведення незалежного розслідування причин такої кількості жертв серед цивільного населення.

Читайте також:

Президент Шрі-Ланки оголосив про повну перемогу над "Тиграми"

При спробі прорвати оточення на Шрі-Ланці вбито 70 повстанців

Війна на Шрі-Ланці добігає кінця. Повстанці готують масове самогубство

Війська Шрі-Ланки розстріляли понад 300 мирних мешканців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: